Logo
4 Червня 2022, 16:08

"Вони поки не готові, що ми будем достатньо серйозно наступати": експерт про використання зброї із лендлізу

Щойно всі зрозуміли, що оцінки розвідки "Київ впаде за 2-3 дні" не справдилися, до України почали доправляти ще потужнішу зброю.

Однак справді поворотним моментом місяць тому став американський закон про лендліз. Другий в історії світу і Сполучених Штатів, йдеться в ТСН.

Американці як ніхто розуміються на грі в символи. Ухвалений обома палатами Конгресу закон про лендліз Джо Байден підписує саме 9 травня. – в день Європи і - день, який Росія канібалізувала під свій мілітаристський наратив.

«Цей закон дасть нам ще один важливий механізм підтримки України та українського народу в боротьбі за свою країну і демократію проти жорстокої війни Путіна», - каже Джо Байден.

Це одразу назвали історичним днем. Так само, як і промову Франкліна Рузвельта 40 року, адміністрація якого і вигадала ленд-ліз за часів Другої світової. «Нехай диктатори Європи та Азії не сумніваються в нашій єдності», - зазначав він.

Тоді - на це рішення чекали британці, які чинили найлютіший спротив Гітлеру, але опинилися в блокаді. Але тоді Америці заважали цілих три закони, які забороняли місцевим компаніям продавати чи транспортувати зброю - неважливо, агресору чи захисникам. «Вони радше помруть вільними людьми, ніж житимуть рабами», - казав Франклін Рузвельт.

Зброя, літаки, танки, транспорт, пальне, обладнання, деталі, метали, продовольство, навіть спирт - без зайвої бюрократії, просто рішенням президента. Поставки - негайно, до оплати. Оплата - лише за те обладнання, що переживе війну. І та в довгостроковий кредит. «Це був один з вирішальних факторів перемоги», - запевняє воєнний історик Ростислав Пилявець.

 

 

 

Фото з відкритих джерел