Logo
28 Січня 2022, 09:02

Всесвітній день безробітних: 27 січня — добірка пам'ятних подій, іменинників та свят

28 січня 2022 року – п'ятниця. Цього дня 1920 року у Вінниці Гнат Юра, Амвросій Бучма, Семен Семдор засновують театр, через три роки його запросили до Харкова, а тоді до Києва (нині це Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка), а 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним Прапором синьо-жовтий стяг.

До Нового року залишилось 337 днів.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

28 січня Міжнародний день захисту персональних даних. В цифрову еру персональні дані надаються щосекунди: на роботі, під час покупки в онлайн-магазині чи при зверненні до будь-якого державного органу. Але більшість людей все ще не знає, як ця інформація зберігається та використовується. Саме тому 2006 року Радою Європи був затверджений Міжнародний день захисту персональних даних.

А ще 28 січня Всесвітній день безробітних. Немає достовірної інформації про те, хто став ініціатором цієї події. Але цю ідею підтримало чимало державних інституцій, громадських організацій, активістів із різних країн світу. Головна мета цього дня – привернути увагу суспільства до проблеми безробіття, через яку мільйони людей залишаються без засобів для існування. До того ж, безробіття це також проблема держави. Адже через масове скорочення робочих місць виникає невдоволення громадян. А це призводить до політичних і соціальних криз.

28 січня святкують Міжнародний день конструктора Lego. Саме цього дня 1958 року виробниками була запатентована цеглинка, яка сьогодні є основною деталлю практично всіх наборів. Водночас, всі елементи, які випустили за ці роки, сумісні між собою.

А ще 28 січня святкують День народження дизельного двигуна. 28 січня 1897 року німецьким винахідником та інженером Рудольфом Дизелем були завершені успішні випробування дизельного двигуна, який він сам і винайшов. На той момент були наявні лише двигуни внутрішнього згорання, які вважалися надто недосконалими через низький ККД (коефіцієнт корисної дії). Серійне виробництво дизельного двигуна налагодили 1898 року.

Також 28 січня святкують День відкриття Антарктиди. 1920 року після дворічного мандрування на шлюпках “Мирний” і “Восточний” члени команди Лазарєва і Беллінсгаузена побачили береги невідомого континенту.

Які сьогодні іменини:
Гавриїл, Михайло, Іван (Ян), Прохор, Павло, Олена, Ілона.

Цього дня рік тому 74-й Каннський фестиваль знову переносять через пандемію, а Вселенський патріарх Варфоломій отримує щеплення від COVID-19.

Календар важливих подій в Україні та світі за 28 січня:

1820 рік – експедиція на кораблях "Восход" і "Мирний" відкриває Антарктиду;

1855 рік – Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану проходить перший локомотив;

1919 рік – у Чехословаччині засновують Університет Масарика;

1920 рік – виставою Володимира Винниченка "Гріх" у Вінниці відкривається Український драмтеатр імені Івана Франка (нині це Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка);

1921 рік – у Парижі відкривають символічний монумент Невідомому солдату, який має вигляд Тріумфальної арки;

1929 рік – у Відні відбувається Перший конгрес українських націоналістів, на якому оголошують про створення ОУН, її очільником обирають Євгена Коновальця;

1958 рік – компанія Lego отримує патент на цеглинку (деталь) конструктора;

1986 рік – через 73 секунди після старту, який транслювався в прямому телеефірі, над мисом Канаверал вибухнув американський космічний човник "Челленджер";

1990 рік – в Бухаресті відбуваються продемократичні демонстрації з вимогами усунення всіх колишніх комуністів від влади;

1992 рік – Державним Прапором України стає синьо-жовтий стяг, який затверджує Верховна Рада;

1992 рік – Україна встановлює дипломатичні відносини з Італією;

2003 рік – під час зустрічі президентів Росії та України Володимира Путіна і Леоніда Кучми підписують Договір про російсько-український державний кордон;

2010 рік – тодішній президент України Віктор Ющенко указом про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті визнає воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України.

 

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване