Logo

Всесвітній день ювеліра: 31 січня — свята, іменинники та історичні події дня

31 січня в церковному календарі – день пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських. Все своє життя вони боролися з єретиками і несли до людей віру в Христа. В народі цей день називали "Афанасія Ломоноса", адже через сильний мороз часто аж "ломило ніс".

Яке сьогодні свято в Україні і світі

31 січня святкують Всесвітній день ювеліра. Ця професія вважається однією з найдавніших у світі і вимагає від людини поєднання математичного складу розуму та досконалого художнього смаку. Ювелірні вироби означають набагато більше, ніж просто прикраси. З їхньою допомогою людина демонструє свій гарний смак та високий рівень фінансової забезпеченості. Але перед тим, як вони потрапили в магазин, з ними працював справжній професіонал.

А ще 31 січня День скотча. Сьогодні його можна знайти практично в кожній оселі. Цю липку стрічку на целофановій основі застосовують у побуті, при ремонті, на виробництві, щоб склеїти будь-які предмети з різних матеріалів.

Також 31 січня Міжнародний день зебри. Запровадили це свято природоохоронні організації, які виступають за збереження цих унікальних смугастих тварин. Смуги є природним пристосуванням, яке допомагає зебрі захищатися від диких тварин. Також вона може розвивати швидкість до 80 км/годину. Але жадібні люди, яких цікавить лише нажива, готові знищувати цих прекрасних тварин. Тому і було створене це свято. Завдяки ньому можна привернути увагу політиків та громадських організацій до проблеми знищення зебр.

Яке сьогодні свято ще в світі:

- День “Обійми економіста”;

- День “з ніг на голову”;

- День дітей вулиці в Австрії;

- День натхнення мистецтвом.

Які сьогодні іменини: Володимир, Афанасій, Олександр, Дмитро, Вольдемар, Іларіон, Євген, Кирило, Михайло, Микола, Максим, Сергій, Омелян, Оксана, Марія.

Календар важливих подій в Україні та світі за 31 січня:

1729 рік — у Стамбулі видають першу надруковану арабським шрифтом книгу, це був тлумачний словник, який і досі вважається одним з найпопулярніших;

1734 рік — російська імператриця Анна видає таємний указ “Про шлюби малоросів”;

1747 рік — в Лондоні відкривається перша клініка з лікування венеричних захворювань (госпіталь Lock);

1893 рік — в Патентному бюро США зареєстрували торгову марку Coca-Cola;

1941 рік— створюють Київську кіностудію науково-популярних фільмів;

1943 рік — оточена під Сталінградом (нині Волгоград) німецька 6-а Армія капітулює разом з генерал-фельдмаршалом Ф. Паулюсом;

1950 рік — Президент США Гаррі Трумен публічно оголошує про підтримку проєкту розробки водневої бомби;

1958 рік — здійснюють запуск першого американського штучного супутника Землі “Експлорер-1”;

1961 рік — США проводять запуск космічної ракети з шимпанзе на борту;

1999 рік — науковці з університету Алабама (США) одержують, на їх думку, неспростовні докази того, що вірус СНІДу прийшов з Африки, походить від шимпанзе і вперше зміг перейти до людей близько 50-ти років тому;

2000 рік — поблизу острова Анакапа стається авіаційна катастрофа лайнера McDonnell Douglas MD-83 (загинуло 88 осіб);

2009 рік — в Кенії принаймні 113 людей гине і понад 200 осіб отримує поранення внаслідок займання розлитої нафти в районі міста Моло.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване