Logo
24 Серпня 2021, 16:06

Встановлять шлагбаум: інцинденти заїзду квадроциклів і джипів на територію Карпатського заповідника

Адміністрація Карпатського біосферного заповідника виявила неправомірні заїзди квадроциклів на територію.

 Про це повідомляє Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve і звертається до всіх, хто планує вихід в гори, з проханням мандрувати в стилі Еко, цінувати та берегти чарівну природу Карпат.

Інформують про те, що вдалося з’ясувати:

• створена спеціальна комісія;
• проведені виїзди та перевірки у Кевелівському, Чорногірському та Богдан-Петроському природоохоронних науково-дослідних відділеннях (через ці контрольно-перепускні пункти потенційно міг бути здійсненим заїзд).
Результати службового розслідування (опитування працівників і керівників відділень, аналіз реєстраційних журналів, перевірка записів з камер відео спостереження) показали, що:
• скандальні заїзди автотранспорту відбулися в інших місцях, непідконтрольних заповіднику;
• виявлено, що заїзд на гору Петрос влаштовано на полонині Рогнеска з дороги протипожежного призначення в кварталі 14 виділ 2 (територія заповідника без вилучення в землекористувача). Тепер ця територія закріплена за Богданською територіальною громадою (цю дорогу до вершини гори Петрос влаштовано близько 8 років тому під час будівництва каплиці).

Зрозуміло, що розслідування випадків, які вже відбулися, важлива міра, але головнішим є попередження подібних інцидентів у майбутньому. Власне з такою метою було намічено низку заходів:

• в місці заїзду вже встановлюється дерев’яний шлагбаум;
• додатково будуть розміщені інформаційні таблички про заборону руху автотранспорту на вершини;
• в найближчі вихідні патрулювання території високогірних відділень заповідника буде посиленим, здійснюватимуться рейди працівників служби державної охорони заповідника (щороку на День Незалежності України на найвищі гори в Карпатах здійснюють підйом сотні туристів);
• також будуть раді допомозі в патрулюванні. Якщо ви вболіваєте за збереження природи Карпат, бажаєте взяти участь у контролі території високогір’я під час найближчих вихідних, зателефонуйте (0673123142) і запишіться у волонтерську команду охорони!

Фото з допису Карпатського біосферного заповідника у Фейсбуці.