Logo
6 Липня 2018, 21:45

Видобуток газу в Івано-Франківській області у 2018 році може зрости вдвічі, – фахівці

Зростання видобутку газу на Прикарпатті зміцнює енергетичну незалежність країни, створює робочі місця й наповнює бюджети області.

Прикарпаття багате на поклади нафти та газу. Згідно з дослідженням Ініціативи прозорості видобувних галузей, надра Івано-Франківщини в 2016 році містили понад 32 млрд м³ газу й 1,4 млрд м³ газового конденсату. Щороку на Прикарпатті видобувають близько 400 млн м³ газу. Нині на території області працюють АТ "Укргазвидобування", Burisma Group, "Західнадрасервіс", словацька компанія NAFTA, канадійська Cub Energy, нідерландська Arawak Energy та інші компанії. Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук вбачає в розвитку газової індустрії нові можливості для регіону. Олег Гончарук Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук
"На Прикарпатті залягають основні запаси нафти й газу Карпатської нафтогазоносної провінції. Розвідані запаси природного газу становлять 11,3% від загальноукраїнського багатства. Ще до 2017 року рівень видобутку газу в нашій місцевості складав зовсім малий відсоток, але зараз ситуація змінилася. За минулий рік у приватному сегменті видобуток зріс удвічі: до 400 млн кубометрів на рік. У 2018 році фахівці очікують зростання на 50%. Про це свідчать і результати видобутку на Прикарпатті за перше півріччя 2018 року", – розповідає голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.
Він відзначає, що збільшення видобутку газу не лише наблизить енергонезалежність України, але і створить більше робочих місць для громадян та наповнить бюджети громад області:
"Всі шанси є, бо попри сторічну історію цієї промисловості Україна багата на запаси газу і забезпечена видобутком на багато років. Івано-Франківщина має значний потенціал у цій галузі і уже сьогодні робить вагомий внесок в енергетичну безпеку України",  говорить Олег Гончарук.
Минулого року нафтогазовидобувна індустрія сплатила майже 75 мільярдів гривень податків. А це близько 10% надходжень до бюджету країни. Завдяки децентралізації ренти місцеві бюджети цьогоріч суттєво поповняться. Йдеться не лише про гроші, а й про робочі місця для жителів громад. Промислові потужності кожної компанії потребують кваліфікованих працівників на місцях. З цієї причини газовидобувна галузь – одна з найбільших роботодавців України. Ректор Івано-Франківського національного університету нафти та газу Євстахій Крижанівський говорить, що робочі перспективи, які відкривають видобувні компанії перед жителями Прикарпаття, одні з найпривабливіших. Євстахій Крижанівський Ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський
"Ми маємо значний запит від приватних газодобувних компаній на наших студентів. Компанії напряму звертаються до нас і залучають випускників. Переконаний, що зростання видобутку створить додаткові робочі місця, що можна лише вітати. Молоді спеціалісти з їхнім запалом та ідеями – один із факторів того, що Україна стрімко наближається до енергетичної незалежності", – зауважує Євстахій Крижанівський.
Україна має всі підстави відмовитися від імпортного газу та стати енергетично самодостатньою державою. Держава багата на запаси блакитного палива, які можемо видобувати наступні 46 років. У той час, коли провідні країни світу щороку видобувають щонайменше 6% розвіданих запасів газу, в Україні цей показник складає лише 2%. Щоб змінити ситуацію, потрібні новітні технології та сучасні методи розробки.

Джерело: KURS

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram