Logo
27 Грудня 2020, 11:30

Як безпечно відсвяткувати новорічні свята і не підхопити COVID-19

Провести новорічно-різдвяні свята вдома з членами вашої родини — найкращий спосіб захистити себе та своїх близьких у часи пандемії COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ, пише Типовий Франківськ.

Якщо ж ви вирішите святкувати разом з іншими, збирайтеся невеликою компанією до 10 осіб або менше. Візьміть до уваги, що святкування в приміщенні більш небезпечні, аніж на відкритому повітрі.

Якщо ви або ваші близькі мають симптоми грипу або COVID-19, скасуйте вечірку й залишайтеся вдома. Пам’ятайте, що люди без симптомів або які нещодавно одужали і мають негативний тест, усе ще можуть поширювати вірус.

Дотримуйтеся простих правил, аби захистити й себе і ваших близьких під час святкувань!

Носіть маску в людних місцях або в приміщенні, а на відкритих місцях, лише в тому випадку, коли немає змоги зберігати фізичну дистанцію від людей.
Переконайтеся, що маска закриває й ніс і рот. У холодну погоду одягайте маску під шарф, лижну маску.

Зберігайте запасну маску на випадок, якщо ваша стане вологою від дихання або від снігу чи дощу.

Дотримуйтеся фізичної дистанції. Пам’ятайте, у приміщенні або на вулиці у вас більше шансів інфікуватися або поширити COVID-19, якщо ви перебуваєте в тісному контакті з іншими людьми.

Наскільки це можливо уникайте скупчення людей і погано провітрюваних приміщень. Періодично відкривайте вікна і двері, аби провітрити кімнату.

Часто мийте руки водою з милом принаймні 20 секунд, особливо після того, як ви перебували в громадському місці, чхали чи кашляли та перед їжею. Якщо такої змоги немає, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 60 % спирту. Не торкайтеся руками маски, очей, носа та рота.