Logo

Як "говоритимуть" системи оповіщення у разі надзвичайної ситуації

Зараз час, коли потрібно бути максимально уважними та зібраними. Важливо зберігати спокій і оперативно реагувати у разі будь-якої надзвичайної ситуації. А щоб робити все правильно, населення повідомлять через системи оповіщення.

Про те, що буде, якщо щось станеться сьогодні на оперативній нараді доповідав Ігор Влізло (начальник управління з питань надзвичайних ситуацій).

Отож, у разі надзвичайної ситуації:

Найперше звучить сирена. Загалом їх є 15. Також працює 9 гучномовців.

Опісля сирени звучатиме саме повідомлення. Це коротке інформування про ситуацію, а також рекомендації щодо подальших дій.
 
Після такого повідомлення головне зберігати спокій і чітко дотримуватися рекомендацій.

Також повідомлення лунатимуть і за допомогою «Вуличного радіо». Всього є точки на 15 головних зупинках громадського транспорту.

Інформування проводитимуться й на телебаченні: ОТБ «Галичина», ТРК «Вежа», «3 студія», «РАЇ», «402 канал», радіо «Західний полюс» та радіо «Дзвони».

Функціонує також комплекс оповіщення «Атрис». Це можливість повідомляти одночасно 500 абонентів через смс-повідомлення.

Досить надійним джерелом інформування є дротові радіо та телефонія.

Окрім цього, їздитимуть спецавтомобілі з системою звукового оповіщення.

Також можуть використовуватися й звичайні мегафони.

Найголовніше завдання зараз – це забезпечити безпеку та нормальну життєдіяльність міста. Тому маю велике прохання – довіряти виключно достовірним джерелам інформації та не поширювати фейки. Паніка ще ніколи не призвела ні до чого хорошого.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване