Logo

Як іванофранківським підприємцям та працівниками отримати «карантинну» допомогу від міста – затверджено алгоритм

Влада Івано-Франківської міської територіальної громади з 1 червня почне приймати документи застрахованих підприємців та найманих працівників, які мають право на отримання доплат з міського бюджету в якості компенсації втрат від вимушеного простою бізнесу в період перебування міста в «червоній зоні» карантину через пандемію COVID-19.

Алгоритм дій для отримання такої доплати затвердив на своєму черговому засіданні на минулому тижні виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Порядок дій було розроблено фахівцями Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження з ініціативи міського голови обласного центру Руслана Марцінківа.

Презентуючи його на засіданні виконкому, директорка Департаменту Світлана Криворучка нагагадала, що згідно Закону України «Про надання допомоги застрахованим особам», з 18 травня держава припинила приймати документи при карпатців на виплату передбаченої законом компенсації від держави для вказаних вище категорій населення через платформу «Дія» і тепер Департамент розробив порядок отримання відповідними категоріями осіб доплати з міського бюджету у відповідності до рішення Івано-Франківської міської ради.

Нагадаємо, депутати міськради на своїй черговій сесії 12 квітня ухвалили рішення  № 117-6 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів», яким передбачили доплати з міського бюджету для осіб, які підпадають під дію вище вказаного Закону, у сумі 2 000 гривень – для підприємців та 500 гривень – для найманих працівників.

 «Алгоритм простий, - розповів про механізм, за яким застраховані особи можуть зареєструватись для отримання доплат, міський голова Руслан Марцінків, - з 1 червня треба подати заяву в будь-який центр надання адміністративних послуг, приділити довідку, що ви зареєструвалися в «Дії», отримали тих 8 тисяч гривень від держави і отримати своїх 2 тисячі гривень і також по 500 гривень на кожного працюючого працівника. Тому дуже простий механізм – ЦНАПів всього є 22 в нашій територіальній громаді, тому є, де реєструватися».

Зі слів мера, виплати проводитимуться щотижня: по мірі реєстрації того чи іншого числа осіб, які мають право на виплати, виконкому ухвалювати відповідні рішення, на підстави яких здійснюватимуться виплати.