Logo
22 Квітня 2016, 16:15

Як мер з чиновниками пересувалися центром Івано-Франківська на інвалідних візках (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 22 квітня, в Івано-Франківську відбулася акція «Чиновник у візку. Міський голова та працівники мерії на інвалідних візках додали відстань від Вічевого майдану до Білого дому, яка для неповносправних людей є суцільною лінією перешкод.

21

Для чиновників підготували 14 інвалідних візків, для того, щоби вони змогли відчути на собі всі труднощі, з якими стикаються неповносправні мешканці Івано-Франківська.

«Це свого роду піар-акція для мера, але як каже один наш колега, поїздивши на візку ми не вирішимо проблеми доступності для інвалідів. Але те, що чиновники, які займаються нашими проблемами спробують як це – найбільший результат, який ми очікуємо. Щоб вони відчули це на свої шкірі», – зазначив  франківець Микола Макар, який уже понад 20 років змушений пересуватися на візку.

5

Пересівши на візки Руслан Марцінків та працівники мерії спробували подолати відстань від Вічевого майдану до будівлі облдержадміністрації. Дорогою доводилося долати безліч перешкод. Інваліди-колясочники, які супроводжували чиновників, пропонували їм поповнити рахунок, зняти гроші з банкоматів, які розташовані на сходах та знайти в середмісті туалет, пристосований для неповносправних людей.

Долати бардюри на пішохідних переходах чиновникам було легше, адже вони просто вставали з візків і переносили їх руками. «А мені теж встати і так зробити?», – запитав у представників влади Микола Макар.

Крім цього, участь в акції взяли й незрячі мешканці міста. Руслан Марцінків спробував себе і в ролі незрячого. Меру одягли пов`язку та дали до рук ціпок. Далеко він не зайшов…

17

«Одне діло говорити, інше – відчути. Я вважаю, що ми повинні зробити зусилля, щоб виділити додатково кошти, я буду просити перед депутатами ще мільйон гривень на облаштування відповідне для інвалідів. Потрібно зробити так, щоб такі люди хоча б в центральній частині міста могли почуватися доступно. Сьогодні місто – недоступне»,  – розповів після акції міський голова Івано-Франківська.

Мер зауважив, що дуже втомився подолавши таку невелику відстань в інвалідному візку.

«Крім фізичного навантаження відчувається і емоційне. Найстрашніше, навіть не у візку, найстрашніше – коли нічого не бачиш», – зазначив міський голова.

1

2

3

4

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

18

19

20

22

24

23