Logo
26 Жовтня 2021, 18:22

Як підготувати організм до переходу на зимовий час

Традиційно, українці радіють переходу від річного до зимового часу, адже новий режим дає можливість поспати на годину довше. Однак переведення годинників несе і суттєві ризики, які можуть нашкодити нашому організму.

Так, в цей період багато хто скаржиться на болі голови і серця, недосип і дратівливість. Найбільше можуть постраждати люди з захворюваннями серцево-судинної системи – в наслідок різкої зміни ритму може виникнути інфаркт.

Пам'ятайте – знизити неприємні ефекти можна, якщо заздалегідь почати готуватися до переведення годинників.

Щоб легко перенести перехід на зимовий час, Типовий Франківськ рекомендує дотримуватися цих правил:

♦ За три дні до переведення годинників почніть лягати спати на 15 хвилин раніше. І кожен наступний день просто збільшуйте цей час ще на 15 хвилин. 

♦ Обов'язкова умова – добре висипатися. Дорослій людині для повноцінного відпочинку потрібно мінімум 7-9 годин сну, а дітям – 9-10 годин.

♦ Дотримуйтеся правильного харчування. Намагайтеся не вживати жирну їжу, відмовитися від алкоголю, пити більше води, вживати багаті вітамінами продукти, рибу.

♦ Впродовж тижня спробуйте потроху зміщувати час вечері. Це допоможе структурувати ваш вечір і трохи пересунути час перед сном.

♦ Забезпечте свій організм  поживним сніданком з великою кількістю калорій і поживних речовин – наприклад, омлет з беконом або каша.

♦ Налаштуйте освітлення у вашому домі. Відкривайте штори, як тільки ви прокинетеся. Увечері затемняйте кімнату, щоб заспокоїтися перед сном.

♦ виділяйте щодня 30 хвилин на прогулянку на свіжому повітрі. Бажано це робити після того, як сонце зійде – це допоможе "включити" в організмі потрібний час.

В цілому, за висновками медиків, на адаптацію після переведення годинників на зимовий час може знадобитися не менше тижня.

 

Фото з відкритих джерел