Logo
18 Березня 2022, 21:18

Як підключитись до супутникової системи Starlink: інтернет Ілона Маска вже по всій Україні

У зв'яку з війною Росії з Україною та можливими проблемами з доступом до мережі Інтернет, Україна звернулася до засновника SpaceX, Ілона Маска, з проханням надати доступ до супутникового інтернету Starlink. Перші станції ще в лютому прибули до Києва, Вінниці та Житомира. 

Основна перевага Starlink в тому, що система не залежить від звичайної інтернет-інфраструктури. Тому вона більш стійка до цензури та кібератак, поломок, забезпечуючи таким чином безперебійне з'єднання, що в умовах війни дуже доречно. Середня швидкість Інтернету - 150-200 мгбіт.

У першу чергу, Starlink допомагає безперервно працювати інфраструктурі, яка обслуговує воєнні потреби. Це електростанції, промислові заводи, військові бази. Але звичайні українці також можуть під'єднатися до мережі.

Як підключитися до Starlink

Комплект для підключення до Starlink, до якого входять антена (тарілка), Wi-Fi маршрутизатор, термінал для прийому сигналу, кабель довжиною 30 метрів, коштує 500$. Щомісячна плата – 100$. Для отримання комплекту та підключення, спочатку потрібно залишити заявку на сайт компанії. Схвалення заявки доведеться чекати деякий час. 

Антену потрібно поставити на вулиці, найкраще - на даху, підключити до неї кабель і вставити шнур живлення в розетку.

Потім, у Google Play або AppStore звантажити додаток Starlink та налаштувати його, увівши ім'я домашньої мережі та пароль. До речі, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, додаток Starlink, який дозволяє користувачам смартфонів отримати доступ до супутникового інтернету від Space-X, став найбільш завантажуваним застосунком в Україні. Загалом його завантажили понад 100 тис. раз.

Щоб адаптувати Starlink для України, компанія SpaceX постійно  працює над оновленням та адаптуванням системи для умов України. Як повідомив нещодавно Ілон Маск у Twitter, наразі компанія працює над тим, щоб забезпечити "...зниження пікового споживання енергії, щоб Starlink можна було живити від автомобільного прикурювача. Увімкнено мобільний роумінг, тому антена може підтримувати сигнал під час руху транспортного засобу".

 

 

 

Фото з відкритих джерел