Logo
31 Грудня 2019, 14:47

Як прикарпатські нардепи відзначатимуть новорічно-різдвяні свята

До Нового року лишилися лічені години.

Своїми планами на зимові свята дехто з парламентарів поділились з журналістом Типового Франківська.

Цьогоріч депутати здебільшого святкуватимуть вдома.

Народний депутат Зіновій Андрійович від округу №87 розповів, що святкуватиме Новий рік та Різдво традиційно вдома.

"Новорічно-Різдвяні свята є традиційно родинними й кожен з нас спішить до рідної оселі, щоб відсвяткувати їх у колі близьких людей. Наш Прикарпатський край багатий на різноманітні звичаї та традиції, особливо у цей різдвяний час. Для мене святкування Різдва – це щось сакральне та особливе. Адже саме під час Різдва ми відзначаємо найвеличніше християнське свято, та прославляємо народження Сина Божого у славних прадідівських колядках та найщиріших віншуваннях. В моєму рідному місті Надвірна, споконвіку з великою шаною та особливим духовним піднесенням святкували великі християнські свята, особливо Різдво. Спів української пісні та колядки завжди лунав та лунає в домівках та вулицях нашого міста.

Нардеп додає, що доброю традицією Новий Рік зустрічає у соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії в рідній Надвірній. Де разом з сім’єю та усією громадою, яка є глибоко релігійною, під час Божественної Літургії, у спільній молитві просять про щасливий прийдешній Новий Рік. Після чого, всі збираються біля головної ялинки міста на майдані Шевченка, де традиційно протягом останніх років відбувається фестиваль «Файне Різдво».

"Тут кожен має можливість поринути в неймовірну різдвяну атмосферу і побачити справжній колорит та автентику нашого краю. І цей рік не стане для мене винятком. Що стосується святкування самого Різдва, на Святвечір ми разом з усією великою родиною збираємось у батьківській родинній оселі. Традиційно готуємо 12 пісних страв, біля столу обов’язково має бути Дідух, а за столом лунає гучна колядка «Бог Предвічний»", - каже Андрійович.

Депутат Ігор Фріс від округу №84 також планує святкувати Новий рік у родинному колі.

"Новий рік зустрічаємо в колі рідних. В горах. За релігією ми не святкуємо Різдво, але з радістю ходимо в гості на запрошення наших друзів. Пару років назад навіть зробили вишиванки. Правда з національним юдейським малюнком з семисвічниками та зірками Давида. Вийшло дуже колоритно".

Натомість депутатка Оксана Савчук планує в перший день нового року вирушити з сім'єю у мандрівку.

"Щороку, 1 січня, коли всі ще сплять після новорічної ночі, ми з сім’єю вирушаємо в мандрівку. Це може бути невеличка подорож Україною чи за кордон. Час із рідними — безцінний. Так ми не тільки поруч, а й маємо чудову нагоду вивчати нашу Україну. Крім того, кожної зими ми разом із сином вчимося чомусь новому. Минулої зими, наприклад, навчили сина кататися на лижах. У різдвяний час обов‘язково збираємося родиною. Раніше на Різдво ми їздили в села до своїх бабусь. Тепер вони до нас приїжджають. Я готую кутю. Разом із чоловіком накриваємо стіл. Традиційно, у Святвечір одягаємо вишиванки. Син уже знає, що за стіл сідають після сходу першої зірки. Як тільки починає темніти, він завжди в мене запитує: «Мамо, а перша зірка вже зійшла?»".

Депутат Одександр Матусевич розповів, що Новий рік завжди зустрічає однаково – у сімейному колі. "Ввечері сідаємо родиною за стіл та святкуємо Новий рік. На Різдво завжди вирушаємо до родини колядувати", - розповів Матусевич.

 

Підготувала Вікторія Цісик