Logo
8 Лютого 2022, 20:01

Як у Європі: Україна переходить на облік газу в кіловат-годинах

З  травня цього року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії. Завдяки ухваленому Верховна Рада України законопроєкту 2553 приймання-передача природного газу буде здійснюватись не у метрах кубічних, а в кіловат-годинах.

Чому перехід на європейські правила обліку газу важливий для країни, розповідає Оператор ГТС України.

    • Подальшу інтеграцію України до Європейського ринку газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання буде здійснюватись в однакових одиницях.
    • Справедливе ціноутворення — за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу. Енергетична цінність природного газу різна в залежності від регіону та змінюється в часі в залежності від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії, тощо).
    • Уніфікацію одиниць вимірювання для різних видів енергії, наприклад, газу та електричної енергії. Це питання енергоефективності, економії ресурсів та раціонального та прозорого вибору Споживача між різними джерелами отримання енергії.

У Міністерстві енергетики запевнили, що для переходу на нову систему, людям не потрібно змінювати наявні газові лічильники на дорожчі.
Споживачі й надалі щомісяця передаватимуть показники лічильника в кубічних метрах в особистому кабінеті своєї газорозподільної компанії. Переводити кубометри спожитого газу в енергетичні одиниці будуть оператори газорозподільних мереж.

Порахувати вартість спожитого газу в кіловат-годинах можна самостійно. Щоб дізнатися, скільки коштує, наприклад, 100 кубометрів спожитого газу при переведенні на кіловат-годині, потрібно подивитися у платіжку на графу «Середньозважена вища теплота згоряння».

Такий перехід буде вигіднішим, адже споживач платитиме тільки за ту кількість енергії, яку він отримує. Крім того, при переході на таку систему обчислення і газ, і електрика будуть вираховуватися в одній енергоодиниці. Тож споживач зможе порівняти та обрати, чим йому вигідніше опалювати свою домівку.

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване