Logo
22 Травня 2016, 21:30

Як в Івано-Франківську до Дня Героїв УПА з нацистами "воювали" (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 22 травня, в Івано-Франківську урочисто відзначають День Героїв. Серед іншого - і реконструкція бою чоти УПА проти підрозділу нацистів у міському парку.

1

Як розповідає журналістам голова львівського Товариства «Пам’ять» Любомир Горбач, тут відтворюють події весни 1944 - коли німецьке військо під натиском противника відступало, пише Бліц-Інфо.

"Тоді вояки УПА розуміючи, що їм потрібно ще більше зброї та боєприпасів проти боротьби з москалями нападали на невеликі відділи нациських формувань. У бою здобували боєприпаси, зброю, спорядження. Пізніше це все використовували у боях проти московських окупантів", - пояснює реконструктор.

Сьогодні тут перемогу здобудуть упівці. Хоч у німців і техніки більше, і зброя краща.

Андрій з Хмельницька грає німецького санітара. Каже, коли запронували грати окупанта, то погодився без вагань. Адже розуміє, що грати наших всі не можуть. Тим більше, наші ж все одно переможуть.

Степан сьогодні кулеметник. Розповідає, що для ролі багато готувався, читав відповідну літературу. Адже впевнений, що однієї автентичної форми для реконструкції замало - необхідно ще мислити як тоді.

Все дійство триває близько години. Багато диму та шуму. Франківці захоплено слідкують за боєм. Нарешті ворога подолано, а зброю і техніку захоплено. Реконструктори зривають овації.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19