Logo
29 Січня 2016, 20:00

В Івано-Франківську влаштували Crash Test для стартапів (ФОТО)

Івано-франківські стартапери-початківці отримали унікальну безкоштовну можливість вперше презентувати власну ідею перед реальною аудиторією слухачів та пройти із нею Crash Test.

DSC_3563

Подія, яка відбувалася у вільному просторі STANTSIYA, зібрали чималу кількість людей, які з неприхованим інтересом вникали в кожну ідею та проект. Серед них були не лише справжні експерти, але й реальні інвестори, які, власне, й прийшли на перший в Івано-Франківську Startup Crash Test для того, щоб знайти проекти для вкладення своїх коштів.

«Перше, що приємно вразило, це кількість відвідувачів, яких було більше 70. Це означає, що Івано-Франківськ – це справді місто стартапів і тут живуть люди з крутими ідеями. Вчорашній перший краш-тест стартапів виявився досить гарячим і активним. Аудиторія та експерти задавали незручні питання учасниками, перевіряли їхні бізнес-моделі на міцність, одним словом, "крашили" стартапи. Самих учасників емоції переповнювали, адже це перша можливість презентувати власний стартап перед аудиторією слухачів, інветорами та отримати якісний фідбек від експертів. Це дасть їм змогу покращити власні пітчінги, виявити білі плями у власному проекті, удосконалити бізнес-моделі, знайти фокус у проекті та рухатися вперед», – зазначив координатор Startup Crash Test Ukraine в Івано-Франківську Андрій Хомин.

5

Увазі аудиторії було представлено три проекти. Це - My Education Path, Routlee та «Сила Довіри».

 My Education Path - платформа для студентів які незалежно вчаться на відкритих онлайн курсах, та інструмент для освітніх організацій призначений максимізувати можливості інтернету для залучення нових студентів.

Routlee.com - це сервіс, який дає можливість змістовно провести свій вільний час у незнайомому місті. Routlee - створює індивідуальні маршрути для прогулянки містом залежно від кількості вільного часу, що має користувач, його бюджету та особистих вподобань.

Сила Довіри - унікальна криптоплатформа для децентралізованої побудови процесів, прийняття рішень, яка дозволяє організувати на ній багато інших корисних сервісів.

Кожному з учасників було виділено 5 хвилин на презентацію свого стартапу та 15 хвилин на питання-відповіді, саме під час яких і відбувався Crash Test. Запитань від аудиторії не бракувало, хоча франківська публіка не скупилася й на цінні поради.

6

«Startup crash test - це чудова нагода отримати конструктивну критику від експертів та аудиторії, розвіяти якісь рожеві хмари, в яких часто літають засновники проектів та відточити бізнес-модель проектів. Думаю, що саме це й відбулось з першими трьома учасниками. Кожному є про що подумати та що доопрацювати. Головна ж цінність цього заходу в формуванні стартап-середовища Івано-Франківська», – ділиться своїми враженнями від заходу експерт, підприємець та інвестор Микола Гавриляк.

10

Що ж до самих учасників, то Startup Crash Test дозволив їм розгледіти слабкі сторони своїх проектів, недопрацювання та подивитися на них не лише з точки зору творців, але й майбутніх користувачів.

«Це добре, коли ти можеш придумати щось нове, але без сторонньої думки ніколи неможливо знати чи проблема, яку ти хочеш вирішити, є ще в когось, чи, взагалі, ця проблема існує, і чи є хоча б одна людина, яка розуміє те, що ти наговорив. Задля таких речей і проводиться краш тест, на мою думку. Це – можливість почути сторонні думки, почути недоліки твого дітища, зрозуміти чи треба воно комусь. Краш тест – це квінтисенція думок людей, для яких ти стараєшся», – розповідає Віктор Павлучинський, СEO стартапу Routlee.com.

8

За його словами, завдяки Startup crash test команда Routlee.com почула відверті відгуки щодо механіки роботи, зрозуміла в якому напрямку краще рухатися і знайшла для себе ще декілька ідей для проекту, які планують інтегрувати в сервіс при його запуску.

«Враження від цієї події дуже позитивні. Такі поради далеко не всюди можна почути, і майже ніде не можна знати таку концентрацію людей, які готові не тільки закидати тебе і твоє дітище камінням, за те що ти “щось робиш”, вони готові допомогти, доставити цеглину в твій фундамент. Інвесторів ми не знайшли, та поки ми їх і не шукали. Зараз ми в процесі розробки правильної документації. Це – пічт, повний і чіткий бізнес-план, що дозволить нам зрозуміти повну фінансову частину проекту, і описати свої плани розвитку на найближчий рік», – каже Віктор Павлучинський.

12

Як зазначають організатори Ivano-Frankivsk Startup Crash Test, наступний захід вже заплановано на кінець лютого, а далі їх проводитимуть регулярно, щомісяця. Ті, хто не втиг зареєструватися, уже можуть подаватися на участь в наступних раундах за посиланням: http://goo.gl/forms/m4owKcNC0s.

7

«На мою думку, Ivano-Frankivsk Startup Crash Test #1 вдався, а всі його учасники отримали цінний досвід, багато корисних рекомендацій та позитивних емоцій. Уже незабаром на нас чекає нова порція цікавих стартапів, які усі разом будемо ще активніше крашити!», – обіцяє координатор Start Crash Test Ukraine в Івано-Франківську Андрій Хомин.