Logo

Як встигати більше: 9 простих порад

У сучасному світі, де кожна секунда на вагу золота, дуже важливим є вміння правильного розподілу часу.

Знайома ситуація коли справ назбирується надто багато, а часу здається стає все менше і менше?! Коли не знаєш з чого почати, за що взятися в першу чергу?! Коли життя стає схожим на хаос?!

Невміння правильно ставити пріоритети й користуватися своїм часом породжує постійну втому, розгубленість, стрес, а в запущених випадках навіть депресію.

То як же знайти в добі таку необхідну усім двадцять п’яту годину?!

ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК підготував декілька порад, як подружитися із часом.

1. Прокидайтеся раніше

На котру б годину не стояв ваш будильник, "переведіть" його на годину раніше. Це  дасть вам змогу зробити більше справ і швидше наблизитись до результату.

Окрім цього, прокинувшись на годину раніше, ви зможете працювати у спокої та без зайвої метушні. А якщо ви не хочете працювати так рано – у вас з’явиться час для себе. Хіба не приємно почати день з декількох сторінок улюбленої книги в супроводі ранкової тиші?! Спробуйте, читати вранці не тільки цікаво, а й корисно. Так ваш мозок швидше налаштується на активний день.

2. Записуйте свої плани

Щодня створюйте список справ. Коли ви плануєте, ви проводите час так, як хочете, а не -  як сталося так склалося.

До того ж щоденно виконуючи заплановане, ви почнете помічати, що у вас починає залишатися вільний час, який раніше використовували на виконання відкладених справ.
З часом ця звичка допоможе досягти глобальних цілей чи втілити найзаповітніші мрії.

3. Введіть у своє життя спорт

Тренування, особливо ранкові, значно покращать ваш настрій і позначаться на продуктивності.

Це не обов’язково має бути заняття в залі чи пробіжка, достатньо буде навіть легкої зарядки.
Вченими уже давно доведено, що спорт тренує дисципліну і є необхідною умовою ефективності інтелектуальної праці.

4. Позбавтеся всього зайвого

Багато часу у нас краде брак енергії. А енергія, неостанньою чергою, залежить від речей і людей які нас оточують.

Наведіть порядок в домі. Позбудьтеся речей, які уже давно не використовуєте й які більше не приносять користі чи радості.
Те саме стосується і людей. Не впускайте у своє життя так званих "енергетичних вампірів» і, як би це не було важко,  навчіться легко прощатися з людьми чиї погляди й переконання кардинально відрізняються від ваших.


5. Відмовтеся від соціальних мереж

Іноді нам так і хочеться зайти у фейсбук, твітер чи інстаграм. Як правило, відволікшись на хвилину, ми можемо витрати 30 хвилин нашого дорогоцінного часу. Це все нас лише дезорієнтує. Якщо ці соцмережі вам потрібні для роботи, заходьте лише з робочих акантів. Таким чином, ви не будете відриватися на дрібниці.

6. Навчіться говорити "ні"

Іноді відмовляти людям досить складно. Особливо, якщо це стосується близьких.

Відмовляти – це нормально. Не бійтеся говорити "ні", якщо вам щось не подобається. Таким чином ви не будете витрачати свій час на непотрібні справи.

7. Влаштовуйте перерви

Робіть 3-4 хвилини на перерву щогодини. Це допоможе вам зберегти бадьорість і концентрацію уваги. Ось тільки бажано не присвячувати цей час перекуру – залишатися активним і жвавим вам швидше допоможе легка гімнастика або чашка зеленого чаю.

8. Насолоджуйтеся результатом

Соціологами доведено, що людям набагато легше працюється, коли результат діяльності не змушує себе чекати. Саме тому нам буває так просто втратити інтерес до великого, тривалого проєкту. Якщо перед вами стоять довгострокові завдання, намагайтеся приділяти їм кілька годин свого часу, а потім переходьте до виконання короткострокових проєктів, ефект від яких ви відчуєте вже зараз.

9. Дбайте про свій сон

У середньому людині для сну потрібно 8 годин, проте кожен людський організм унікальний. Комусь, щоб виспатися, може бути достатньо 7 годин, а комусь – потрібно 10. Вивчіть свій організм та свої біоритми. Лише тоді, коли ви виспалися, ви зможете почуватися здорово і бадьоро.

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване