Стипендія – це те, чого студенти чекають, немов свята. Часто трапляється таке, що вона виявляється єдиним ресурсом, що поповнює їхні гаманці. Як не дивно, стипендія має чарівну властивість швидко зникати. Не встигнеш оглянутись, як довгоочікуваних грошей вже не стало. Що ж зробити, аби максимально відтягнути цей момент?
Звичайно, з бюджетом трохи більше тисячі гривень – це дуже складно, але ми підготували топ-10 порад, які допоможуть зекономити.
1) Розподіли свій бюджет. Заведи блокнот, в якому плануй всі свої витрати на тиждень. Розрахуй скільки грошей тобі потрібно на їжу, засоби гігієни, розваги тощо. Такий розподіл окреслить твої потреби і вбереже від зайвих витрат.
2) Слідкуй за акціями. Звертай увагу на великі вивіски зі знижками біля магазинів. За продуктовим набором ходи у супермаркети. Там, як правило, постійно можна придбати акційні товари. Тільки перед покупкою не забудь глянути на термін придатності.
3) Більше ходи пішки. Якщо у тебе є запас часу перед парою, то не варто чекати автобус. Цей спосіб не тільки зекономить твої гроші, а й покращить здоров’я.
4) Знайди недорогі магазини. Не полінуйся та виділи день для дослідження крамниць свого міста. В будь-якому випадку, серед десятків ти знайдеш місця з недорогою косметикою, одягом чи побутовими засобами.
5) Раціонально використовуй продукти. Не допускай ситуацій, коли тобі доводиться викидати їжу, яку ти ще можеш «переготувати». Наприклад, хліб став несвіжий – посмаж грінки; молоко скисло – зроби млинці. Те саме стосується і побуту: не викидай старі пакети, використовуй їх, як сміттєві і т.д.
6) Максимально використовуй «студентський квиток» для розваг. Безліч закладів дбають про студентів та надають їм знижки на певні види продукції. Це стосується кінотеатрів, кафе, магазинів, нічних клубів. Таких можливостей багато. Головне, вчасно знайти та використати їх.
7) Не соромся відвідувати секонди і стоки. Ти можеш знайти там бренди і навіть речі з бірками за смішною ціною.
8) Позбавляйся поганих звичок. В середньому курці витрачають на сигарети 100-150 гривень в тиждень. Позбувшись цієї залежності, ти зможеш витратити гроші на щось корисне. І як би важко не було, це варто зробити. Легені скажуть тобі спасибі.
9) Знайди додатковий підробіток. Якщо ти не дуже завантажений з навчанням, то можеш додатково працювати. Наприклад, 5 годин в тиждень промоутером – це не так багато і складно, але твоя кишеня трохи поповниться.
10) Відкладай з кожного надходження хоча б по 10 гривень. Поклади в книгу чи конверт і забудь про них. І так кожного разу. Повір, через певний час ти подякуєш собі за ці збереження.
Загалом, правила економії нескладні, але якщо їх регулярно дотримуватись, то можна зберегти чималу суму грошей і купити те, про що давно мріяв.
Джерело: Penall