Logo
14 Вересня 2020, 16:20
Теги: садок

Як запрацювали дитсадки у Франківську

Не зважаючи на червону карантинну зону, в Івано-Франківську з 14-го вересня запрацювало кілька дитсадків.

Кореспонденти Суспільного Карпати намагалися з’ясувати, які ж саме дошкільні заклади відкрилися у місті.

Чиновники не коментують, у садках мовчать

Директор міського департаменту освіти та науки Ігор Максимчук на телефонні дзінки журналістів не відповідав.

Його заступниця Наталія Микула телефоном повідомила: "В пана Ігоря дуже багато журналістів. На всі запитання дає відповіді особисто він. Жодному із своїх заступників він не делегував доручень".

Журналісти Суспільного також телефонували у садки, які, ймовірно, відчинилися. Слухавку підняли лише у ДНЗ № 23 "Дударик", але, коли почули, що телефонують журналісти, - дзвінок різко обірвався.

"Дударик" працює

Суспільне поїхало у цей дитсадок, щоб з'ясувати ситуацію на місці. Вихователі від коментарів відмовилися. За словами медичної працівниці, дошкільні садочки відкрилися, згідно з наказом. Жінка відмовилася називати прізвище та ім'я, але сказала, що у садочку сьогодні (14 вересня -ред.) 40 дітей. Дітям вранці проводять температурний скринінг, а вихователі - у масках та рукавичках.

Галина Білейчук вперше привела сина у садок. Каже, дитину немає куди діти.

"На батьках має бути захисна маска, дитині нічого не давала. Сина я привела на територію садочка, в альтанку. Вихователь приймає дитину і відводить у групу. Казали, що руки будуть мити дітям та обробляти антисептиком", - розповідає мама.

Інша мама Юлія Шеремета розповідає, що до відкриття садочків ставиться позитивно, бо син засумував за спілкуванням. Додає, що дитині потрібен розвиток.

"Діти в школи, садочки не ходили. Це неправильно. Бо, кажуть, діти найменше підхоплюють. Сину цікаво, казав, що ще прийде. Я привела дитину до воріт, йому поміряли температуру. Вихователь в масці нас зустріла. Його можна залишати до вечора. Садок працює із 7:30 до 18:00", - каже Юлія Шеремета.