Logo
13 Липня 2021, 15:08

Як знищують борщівник Сосновського на території Івано-Франківської територіальної громади

Борщівни́к Сосноовського — отруйна багаторічна рослина. Трапляється майже по всій території України — на луках, по берегах річок, уздовж доріг, у лісосмугах. Борщівник Сосновського є активними інвазивним видом в Європі та Україні, проти яких розгорнули боротьбу.

2

Борщівник має токсичну дію на шкіру. При контакті зі шкірою викликає малопомітне подразнення, як від кропиви, але під дією ультрафіолетового випромінювання, підвищується чутливість шкіри до ультрафіолету в сотні разів. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1—3 ступенів. Опіки з'являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, що б могло попередити подальший контакт з рослиною, а через 1—2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань.

5

Як уже раніше писав ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК, міський голова Руслан Марцінків доручив працівникам комунальної установи «Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба», відомої у народі як «МАРС», взятися до боротьби з борщівником Сосновського.

Сьогодні на оперативній нараді у мера звітували про виконання заходів щодо знищення цієї рослини на території міської територіальної громади.

За результатами роботи, працівники КУ “ІФ МАРС” здійснили 26 виїздів, перші виїзди були 07 та 08 травня 2021 року в с. Крихівці, вул. Калинова та вул. Вивізна.

Структура виїздів:

- с. Крихівці – 5 виїздів;
- Німецьке озеро – 3 виїзди;
- Дамба річки Бистриця Солотвинська – 4 виїзди;
- с. Драгомирчани – 2 виїзди;
- с. Угорники, Чукалівка, Хриплін, Підлужжя, Підпечери по 1 виїзду;
- Центральна частина міста (вул. Сеченова, Галицька, Сагайдачного, Ленкавського, Челюскінців – 7 виїздів.

На нараді були внесені пропозиції щодо спільної роботи комунальних підприємств та сільських громад та профілактичної роботи з власниками земельних ділянок (приписи, адміністративна відповідальність).

 

4