Logo
20 Листопада 2023, 12:31

Яна Матвійчук: російські спецслужби готують масштабну кампанію для дискредитації українських волонтерів

Українська волонтерка та підприємиця Яна Матвійчук розповіла про плани російських спецслужб щодо широкомасштабної кампанії, спрямованої  на дискредитацію волонтерів. Нова ІПСО буде спрямована на знищення репутації активних членів суспільства , а ключовою метою є позбавлення армії важливої підтримки.

Індивідуальні атаки — нова тактика ворога

Сучасний етап російської пропаганди передбачає концентрацію на обраній групі осіб та організацію індивідуальних дискредитуючих кампаній. Яна Матвійчук може стати об'єктом однієї з них. Російські пропагандисти вирішили змінити свою тактику, фокусуючись на особах «середньої ланки» волонтерів, які активно допомагають, але майже невідомі широкому загалу. Ця тактика може бути успішною, оскільки відсутність широкої медійної підтримки у таких волонтерів та професійні тактики впливу на людей дійсно можуть змінити думку більшості..

Не отримавши «швидкої перемоги» під Авдіївкою, російські спецслужби вкотре зрозуміли, що стійкість українських захисників залежить від підтримки волонтерів. Активні громадяни акумулюють збори та направляють кошти на термінові потреби ЗСУ — від турнікетів до автівок. Вони в більшості випадків діють ефективніше за державний механізм.

Дискредитація волонтерів — справа часу?

Знищення волонтерського руху, на думку ворога, призведе до того, що армія залишиться без необхідної підтримки. І цей процес вже діє. Яна Матвійчук отримала інформацію про підготовку замовних публікацій. Вона зазначає, що редакторам великих ЗМІ запропонували значні суми за розміщення дискредитуючих статей. На жаль, можна вже зараз прогнозувати, що певні медіа все ж розмістять матеріали, які вчергове вплинуть на громадську думку та спричинять новий розкол у суспільстві.

Тому волонтерка Яна Матвійчук підкреслює важливість інформаційної гігієни для українців. Вона закликає до обережності, аналізу та перевірки джерел інформації, а також до утримання від поширення «гарячих фактів», які викликають певні (особливо — негативні) емоції.

Якщо ж тактика ворога виявиться успішною, він перетворить поодинокі дискредитуючі кампанії у масове явище. Що станеться у результаті? Яна Матвійчук прогнозує, що більша частина українців втратить віру у волонтерів та у важливість допомоги. Чи можливий настільки негативний сценарій? На жаль, вже зараз ми стаємо свідками того, як ворожі тези спокійно проникають в український медіапростір та діють на громадян через залучених ворогом спікерів й різноманітних «корисних ідіотів».

Попри загрозу для репутації, Яна Матвійчук не збирається концентруватись боротьбі з ІПСО, адже має багато задач для допомоги військовим (зокрема, з батальйону «Братство»), парамедиків на лінії фронту, людей вразливих категорій. Зараз це важливіше, ніж протидія фейкам, які ще не раз заполонять український медіапростір.

363500975-3598510283758087-1182137252618372632-n 365827283-362266792967903-1476064779343614962-n