Logo
7 Липня 2019, 11:25

Юні плавчині з Калуша здобули п’ять нагород на молодіжному чемпіонаті України

Мешканки Калуша 14-річна Яна Долаврук та 15-річна Анастасія Габльовська здобули п’ять нагород на молодіжному чемпіонаті України з плавання.

Молодіжний чемпіонат України з плавання відбувся у Харкові. У змаганнях взяли участь 360 спортсменів з усієї України та Казахстану, — повідомляє журналіст Сабіна Ружицька на своїй сторінці в соцмережі Facebook, передають "Вікна".

Катерина Долаврук, майстриня спорту України та перша тренерка-викладачка чемпіонок з калуської дитячо-юнацької спортивної школи “Сокіл”, розповіла:

"Наші дівчата показали клас: Яна здобула три треті місця: на 400-метровій дистанції вільним стилем, в комплексному плаваннях та в естафеті 4 по 100 метрів кролем. Ці перемоги стали основним підґрунтям для отримання звання майстині спорту. Анастасія, яка є кандидаткою в майстрині спорту, виборола “золото” та “срібло” на дистанціях 50 метрів брасом. Дівчина виступала у юніорській та молодіжній категоріях".

Яна Долаврук та Анастасія Габльовська займаються плаванням з 2010 року, часто виступають на різних змаганнях та чемпіонатах, мають багато різних нагород. Зараз навчаються у спортивному інтернаті у місті Бровари Київської області. Вони наполегливо працюють і хочуть стати професійними плавчинями, здобути олімпійські медалі для України, а згодом працювати тренерками.

Катерина Долаврук розповіла, як відбуваються тренування дівчат:

"Вони тренуються двічі на день. Режим дня в них такий: прокидаються о 06.30 год. Перше тренування починається о 07.30 і триває 2,5 години. З 10.30 — навчання і о 15.00 —тригодинне тренування. Окрім цього, дівчата щодня мають гімнастичну та ігрову підготовки. Після 18.00 вони ще годину роблять вправи на силу, витривалість, розтягування, відвідуються заняття з йоги, бігають і навіть грають у футбол. О 22.00 год. йдуть спати. Вільний час у них лише в неділю".

Тренерка зазначила, що спеціальної дієти дівчата не дотримуються:

"У спортивному інтернаті в них збалансоване харчування, але надто жорсткого обмеження в їжі — немає. Їм, щоправда, не можна мучного, жирного, солоного, солодкого. Та, скажу, що шанси погладшати в них — нульові, бо на щоденних тренуваннях в них пропадають всі калорії. Улюбленими стравами дівчат є смажена на грилі риба і червоний борщ з м’ясом. Загалом дівчата у чудовій формі: Яна при зрості 173 сантиметри важить 53 кілограми, Настя заввишки 174 сантиметри і важить 58 кілограм".

Окрім плавання у дівчат є також інші захоплення:

"Яна та Настя учениці 8 і 9 класів, вони — ведучі багатьох концертів, вечорів, конкурсів. Яна вивчає англійську, польську та французьку мови, Настя грає у футбол. Обидві — вперті та цілеспрямовані, легко долають спортивні та життєві перешкоди", — зазначила тренерка.

Щодо того, чи є у юних плавчинь якісь спортивні “забобони”, Катерина Долаврук розповіла:

"Перед кожним виступом я показувала їм кулак (сміється). Ось такі “забобони”. А якщо серйозно, то психологічне налаштування спортсменів дуже важливе. На кожному тренуванні треба підбадьорювати і хвалити спортсменів. Коли вони виступають невдало, не акцентувати на невдачах, бо це лише змагання, сьогодні у першості — суперниці, а на наступних змаганнях ті, хто пасли задніх,— трикратні чемпіони".