Logo
10 Березня 2015, 14:51

Юрій Андрухович представить франківцям виставу «Альберт, або Найвища форма страти»

В Івано-Франківську 13 березня в Театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки стартує новий тур показу вистави «Альберт, або Найвища форма страти», створеної за однойменним оповіданням Юрія Андруховича.

андрухович

Мнулорічний тур   співпав з трагічними подіями на Майдані. За словами Юрія Андруховича, цього року під час планування туру постало запитання, з якою метою знову  показувати цю виставу.

«Я сподіваюся, що ми знайдемо мотивацію. Вона лежить у характері першотвору. Сценічна версія оголила певну надзвичайну рису тексту. Вона полягає в тому, що він відкритий для постійних змін, додавання нюансів, епізодів, відхилень від головної лінії. Ми щоразу збираємося в черговий тур і кожен привносить свої ідеї про те, як виставу збагатити, наситити. Буде страшенно цікаво як це зазвучить в оновленій версії уже найближчої п’ятниці в Івано-Франківську», – розповів автор твору «Альберт, або Найвища форма страти».

Ця вистава — гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у ризикованій і водночас гармонійній взаємодії письменника, що проявляється тут не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, з чудовими музикантами. Її доповнює тонка, іронічна, пронизлива графіка, що оживає під час вистави.

альберт

«Те, що з`являються нові відгалуження, нові вірші – це залежить від часу, настрою. Тобто, воно є сьогодні, завтра, післязавтра. У франківській версії вистави немає того віршу, що ми виконували в Києві та Львові. Все буде відбуватися прямо зараз і це є найголовнішим. Взагалі, це особливий стан, коли автор читає свій власний текст і перевтілюється у свого ж власного героя», – каже режисер вистави Ольга Михайлюк.

Крім того, і лише в Івано-Франківську, три вечори поспіль напередодні вистави її персонажі оживатимуть на фасаді Театру Ляльок. Тому, франківці зможуть познайомитися із ними ще до показу «Альберт, або Найвища форма страти» на сцені театру.