Logo

З 19 березня традиційно проводиться Міжнародний тиждень здоров’я підлітків

З третього тижня березня традиційно проводиться Міжнародний тиждень здоров’я підлітків. У 2023 році – з 19 березня, пише Типовий Франківськ з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Розпочавшись як Тиждень здоров’я підлітків у США 2016 року, International Adolescent Health Week виріс із зусиль численних підлітків і дорослих, шкіл і організацій, що працюють разом у своїх спільнотах по всьому світу, і став міжнародним святом, яким він є сьогодні.

Аналіз захворюваності і розповсюдженості хвороб серед дитячого населення України, рівнів смертності немовлят протягом останніх двох десятиріч свідчать про те, що вони залишаються значно вищими за середньоєвропейські показники на фоні прогресивного зменшення чисельності дитячої популяції на 3,16 млн.чоловік.

Розповсюдженість дитячих хвороб в Україні за минулі 22 мирні роки зросла на 41 %, захворюваність дитячими хворобами – на 36%. Війна ще більше погіршила демографічні перспективи нашої держави.

За даними ЗМІ, з початку повномасштабного вторгнення російські війська примусово депортували до рф понад 16 тисяч українських дітей, 461 дитина загинула. Виникли нові соціальні та медико-екологічні проблеми, які негативно впливають на здоров’я дітей та підлітків.

Важливу роль у збереженні здоров’я дітей організованих дитячих колективів відіграють умови середовища життєдіяльності, в яких дитина перебуває під час навчання та виховання в дитячих та підліткових закладах. І тільки лабораторними та інструментальними методами дослідження можливо об’єктивно оцінити стан повітря, води, грунту, безпечність та хімічний стан продуктів харчування, якість проведеної поточної дезінфекції, рівні освітлення, шуму, температуру та вологість в приміщеннях НВЗ тощо.

Державною установою «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» щорічно проводяться лабораторно-інструментальні дослідження в дитячих та підліткових закладах області, а саме дослідження питної води на відповідність за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками;

страв, виготовлених на харчоблоках навчальних закладів, на якість термічної обробки та наявність бактеріального забруднення, змивів, відібраних зі столового, чайного посуду, розробного інвентарю та рук працівників харчоблоків на наявність умовно-патогенної мікрофлори.

В приміщеннях навчальних закладів вимірюється рівень освітлення на робочих місцях учнів, шум та параметри мікроклімату.

В 2022 році з 443 лабораторно та інструментально обстежених навчально-виховних закладів області кількість об’єктів, на яких результати досліджень та вимірів не відповідали санітарно-гігієнічним нормам, становила 21,4%.

"Не зважаючи на труднощі воєнного стану, на державному рівні прийнято рішення про відновлення в 2023 році проведення в регіонах соціально-гігієнічного моніторингу за гігієнічними факторами, які можуть впливати на стан середовища життєдіяльності людини, в тому числі в навчально-виховних закладах області", - йдеться в повідомленні.