З початку року в Івано-Франківській області зареєстровано 14 випадків хвороби Лайма, два з них - у дітей, пише Типовий Франківськ з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Епідемічна ситуація з іксодових кліщових бореліозів (ІКБ) в Україні з кожним роком ускладнюється. Несвоєчасна діагностика призводить до появи ускладнень захворювання), довготривалої непрацездатності, а подекуди до летальних випадків.
Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) — інфекційне захворювання спричинене бореліями, що можуть потрапити у кровоносну систему людину через укус інфікованого кліща.
Фактори ризику: перебування в осередках кліщів на ендемічних просторах, довгий контакт кліща зі шкірою (>48 год), стимулювання кліща (наприклад витискання, змащування бензином або жиром, припалювання).
Найбільша кількість захворювань реєструється у весняно-осінній період (травень–жовтень), що пов’язано зі збільшенням проведення часу на відкритому повітрі та сезонною активністю кліщів (найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні).
За симптоматикою одним з характерних симптомів Лайм-бореліозу є наявність еритреми — почервоніння на шкірі кільцевої форми, що збільшується в діаметрі. Однак у великої частини інфікованих еритреми немає. Можливі симптоми характерні для звичайної застуди — підвищення температури, біль в суглобах та м’язах, млявість, головний біль. З часом, при відсутності лікування, можливі кардіологічні та неврологічні проблеми.
Діагноз Лайм-бореліозу встановлюється на основі характерної клінічної картини та двоетапного серологічного підтвердження. Аналіз крові на бореліоз призначається при підозрі на зараження після укусу іксодового кліща. Поява характерних ознак, таких як головний біль, локальне підвищення температури, слабість, еритема на місці укусу є показанням до дослідження.
Фото з відкритих джерел