Logo
6 Травня 2020, 15:36

За квітень прикарпатські бюджети недоотримають майже 140 мільйонів гривень

Сьогодні, 6 травня, в обласній державній адміністрації відбулася онлайн зустріч з головами об’єднаних територіальних громад Прикарпаття, ініційована Івано-Франківським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації органів місцевого «Асоціація міст України».

Про це інформує Типовий Франківськ з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

Віталій Федорів, голова Франківської облдержадміністрації, у режимі онлайн поспілкувався з головами прикарпатських ОТГ

За словами очільника області, станом на 30 квітня цього року всіма бюджетами ОТГ області на заходи із запобігання коронавірусній інфекції виділено майже 44 мільйони гривень. Найбільше коштів надали Івано-Франківська, Долинська, Калуська, Коломийська, Бурштинська міські об’єднані громади та Вигодська, Делятинська селищні ОТГ.

Водночас Віталій Федорів назвав і найбільший зараз виклик для громад – виконання дохідної частини бюджетів. Тільки за квітень місцеві бюджети недоотримають майже 140 мільйонів гривень.

Прогнози на травень також не надто оптимістичні. Пошук шляхів виходу із цієї ситуації, переконаний посадовець, має об’єднати виконавчу владу та органи місцевого самоврядування.

«Кожна громада зі створенням ОТГ очікує змін на краще, на те, що влада буде ближче до потреб людей. Йдеться про будівництво і ремонтів доріг, освітлення вулиць, покращення роботи закладів охорони здоров’я і освіти. Наше завдання – сприяти у цьому громадам, – сказав Віталій Федорів. – Сподіваюся, що через реалізацію інфраструктурних об’єктів вдасться пожвавити ситуацію на ринку праці Прикарпаття і залучити додаткові платежі до місцевих бюджетів».

Посадовець повідомив, що, попри зменшення державного фінансування деяких програм у зв’язку із заходами на протидію Covid-19, вдалося зберегти фінансування робіт на об’єктах області, які внесені до проєкт «Велике будівництво».

Нагадаємо, це 5 шкіл, 5 дитячих садків та 5 стадіонів (з них 7 об’єктів знаходиться на території об’єднаних громад).

Реалізація проєкт в області знаходиться на особистому контролі голови ОДА і на восьми об’єктах уже розпочато роботи. Також не зменшене фінансування ремонтів доріг області як державного, так і місцевого значення.

Зазначимо, що зустріч проходила у форматі запитань-відповідей, які, в основному, стосувалися будівництва і ремонту доріг, використання коштів екологічного податку, оренди земельних паїв, надходження освітньої та інфраструктурної субвенцій із державного бюджету тощо.