Logo
16 Липня 2024, 21:07

За неіснуючу посилку від «іноземця» прикарпатка заплатила понад мільйон гривень

Поліція Івано-Франківської області звертається до громадян, бути обережними у спілкуванні з незнайомими особами в мережі, чи то друг, чи то потенційний залицяльник, передає Типовий Франківськ.

Важливо пам'ятати, що спілкування не повинно переходити з простого листування до перерахування коштів, передачі персональних даних, документів та іншої інформації, якою зможуть скористатися шахраї.

У схожу аферу з іноземцем-залицяльником потрапила 71-річна мешканка Коломийщини. З нібито лікарем з Англії потерпіла познайомилась через один із месенджерів на початку поточного року. Протягом кількох місяців жінка листувалась із залицяльником. Аферист запевняв, що заявниця йому дуже сподобалась та він готовий переїхати до неї для спільного проживання в Україні.

За легендою, чоловік відправив нібито посилку із за кордону, де поклав велику суму коштів та цінності, однак на митниці на коштовний подарунок нібито наклали арешт. Надалі, з заявницею зв’язались начебто кур’єр та співробітники митної служби та повідомили, що потрібно сплати мито та штрафні санкції.

Довірлива прикарпатка, декількома платіжними транзакціями на рахунки аферистів перерахувала понад 1 мільйон гривень.

І як результат, жодної посилки вона не отримала, а залицяльник зник з мережі.

"Наразі слідчі територіального підрозділу внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 5 ст. 190 кримінального кодексу України. Йдеться про шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах", - йдеться в повідомленні.