Рейтинг партій очолює партія «Слуга народу», яку готові підтримати 17,3% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. За партію «Європейська солідарність» – 14,0%, «Батьківщина» – 12,2%, «Опозиційна платформа – За життя» – 11,0%. Рейтинг інших політичних сил дещо нижчий. Так, партію Дмитра Разумкова підтримують 6,8%, партію «Сила і честь» – 5,8%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 5,2%, партію Мураєва «Наші» – 4,9%, Радикальну партію – 4,8%, ВО «Свобода» – 3,3%, партію Шарія – 3,2%,«УДАР Віталія Кличка» – 3,1%, «За майбутнє» – 2,1%, партію «Самопоміч» – 1,7%, партію «Голос» – 1,4%, партію «Наш край» – 1,1%.
Про це інформує Соціологічна група "Рейтинг".
- 33% опитаних задоволені діяльністю Президента В.Зеленського, 65% – не задоволені. Діяльністю Офісу Президента задоволені 22%, не задоволені – 72%. Роботою Прем’єр-міністра Шмигаля задоволені 18%, не задоволені – 68%, не змогли оцінити – 14%. Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Кабінету міністрів (80%) та Верховної ради (83%).
- Ідею розпуску Парламенту та призначення нових виборів підтримують 58%, не підтримують – 38%. Відставку Уряду і призначення нового Кабміну підтримують 55% опитаних, не підтримують – 39%. Ідею відставки Президента та призначення дострокових виборів Глави держави підтримують 40%, не підтримують 58%.
- 37% опитаних вважають, що їхня область зараз економічно занепадає, 33% що вона економічно розвивається. 26% вважають, що нічого не відбувається. Про економічний розвиток більше зазначили на Заході і в Києві, про занепад – на Сході і Півдні.
- Найбільше винними у проблемах регіону вважають центральну (35%) і місцеву (34%) владу. Ще 19% - самих мешканців. Здатними вирішити ці проблеми вбачають центральну (32%) і місцеву (28%) владу, а також мешканців міст – 24%.
Центральну владу більше звинувачують на Сході і в Києві, старші опитані, а також прихильники партій Шарія, Мураєва та Опозиційної платформи. Місцеву владу – на Заході та серед виборців партій Сила і честь, Радикальної партії, Української стратегії, Свободи і Слуги народу.
Здатними вирішити проблеми регіону самими мешканцями більше вважають у Києві і на Заході, молодь, а також виборці партій Свобода і УДАР.
- Близько 40% вважають, що їхня область стане однією з найбільш розвинених в Україні за наступні 5-10 років. Ще 22% очікують розвитку у наступні 10-20 років, а 16% - кажуть, що їх область ніколи не буде економічно розвиненою. Водночас ще 16% заявили, що їхня область уже одна з найрозвиненіших. Частіше це кияни та люди, які зараз бачать свій регіон як економічно розвинений.
- Майже половина українців не будують ніяких планів на майбутнє. Чверть планує своє життя на кілька років вперед, близько 15% - на півроку чи рік, 13% - на кілька місяців. Будувати плани на майбутнє легше молодшим, заможнішим та мешканцям столиці.
- Для 55% населення основне джерело доходу – зарплата, для 30% - пенсія. Ще 13% отримують дохід від бізнесу, 6% - соціальні виплати.
- Свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній – 31%. Лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.
- Чверть зазначили, що їх задовільнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Водночас стільки ж (22%) відповіли, що потребують дохід більше 30 тисяч на місяць. Решта озвучили проміжні суми: 14% - назвали 11-15 тисяч, 18% - 16-20 тисяч, 8% - 21-25 тисяч, 11% - 26-30 тисяч. Чим нижчий дохід, тим меншу суму називають бажаною.
Помітно менший бажаний дохід називали жінки. Зокрема найнижчі запити у старших жінок – з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч. А найвищі запити до заробітку у чоловіків середнього й молодшого віку, а також мешканців столиці.
- 62% опитаних підтримали б вступ України в Європейський союз, якби сьогодні проводився такий референдум (32% - не підтримали). 58% - підтримали б вступ в НАТО (35% - проти вступу).
Найбільш лояльні до євроінтеграції жителі західних та центральних областей, найменш прихильні – мешканці східних регіонів, де менше половини підтримують вступ в ЄС та НАТО. Найбільш скептичні щодо приєднання до союзів виборці Опозиційної платформи, партій Шарія і Мураєва.
Фото з відкритих джерел ілюстроване