Logo
13 Грудня 2019, 12:50

Заборгованість зарплати прикарпатцям зростає

Сьогодні, 13 грудня проходить чергове засідання сесії обласної ради.

Під час засідання говорили про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області, пише Типовий Франківськ.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Манолій Піцуряк зазначив, що це питання вже декілька ро=ків розглядається і цього року воно обговорюється 5 раз.

"Хочу сказати, що підтримка була. Ми кожної сесії надсилати звернення до вищої влади й попередні роки уряд дослуховувався і питання закривалося. Цього року питання є напруженим я б сказав катастрофічним. Розв'язання питання ми не дійшли. Невиплата тягне велике непорозуміння", - каже манолій.

Зазначимо, заборгованість з виплати заробітної плати, відсутність кошторисних призначень працівникам бюджетної сфери області, зокрема, закладів охорони здоров’я до кінця року є значною і складає 1-2 місячних фонди.

"Зараз тенденція в медицині, люди масово звільняються, бо їм не виплачують зарплату", - каже Манолій.

Станом на 11 грудня незабезпеченість працівникам охорони здоров'я складає 70 мільйонів, а працівникам бюджетних установ 140 мільйонів.

Наступного року є субвенція де не вистачає зарплати на 2 місяці.

Обласна рада прийняла наступне рішення:

Інформацію про ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ області взяти до уваги.

Вказати керівникам обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, районних рад на недостатню роботу з мобілізації коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ області, де є наявна заборгованість.