Logo
2 Вересня 2021, 09:01

Зачинені в кімнатах: результати моніторингу Коломийського геріатричного пансіонату

Працівником Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму, регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області та громадськими моніторами здійснено моніторинговий візит до Коломийського геріатричного пансіонату Івано-Франківської області.

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Заклад розрахований на 125 ліжко-місць, на момент візиту перебувало 97 підопічних (45 чоловіків і 52 жінки), із яких 71 особа з інвалідністю, повідомили на сайті омбудсмена.

Відповідно до планування щеплень від Covid-19, провакциновано 33% підопічних та 21% працівників пансіонату.

"Моніторами виявлено ряд недоліків, які порушують права підопічних, а саме: під час візиту в одній із кімнат, двері якої ззовні зачинено на ключ, перебувало троє підопічних. Як пояснила адміністрація закладу, їх зачиняють через порушення режиму. Також виявлено зачинену в карантинній кімнаті підопічну М., в анамнезі якої наявне психічне захворювання, при цьому записи лікаря щодо застосування ізоляції відсутні. На вимогу членів моніторингової групи двері обох кімнат були персоналом відчинені", — йдеться у повідомлення.

У медичній частині наявні укладки для надання допомоги при невідкладних станах, проте в них відсутня частина медичних препаратів, що унеможливлює надання необхідної допомоги у разі потреби. Відповідно до записів у медичній документації окремих підопічних, огляд їх лікарем здійснювався ще у 2018 році. Попри наявні ознаки травмування в декількох підопічних в їхній медичній документації відсутні будь-які записи про травмування.

У санітарних та туалетних кімнатах відсутні поручні та спеціальні пристосування для маломобільних осіб, не забезпечено приватності.

Попри залучення підопічних до робіт на підсобному господарстві персоналом не ведеться жодна документація щодо організації заходів з працетерапії.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків та порушень та скеровано листи до органів державної влади.

 

Фото: сайт омбудсмена.