Logo
19 Жовтня 2022, 13:01
Теги: ЗАЕС, мережа

ЗАЕС знову підключили до мережі, а окупанти звільнили з полону заступника гендиректора станції

Проте у полоні залишаються двоє інших працівників ЗАЕС.

У вівторок, 18 жовтня, Запорізьку АЕС знову під'єднали до мережі.

Про це повідомив голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі.

"ЗАЕС відновила підключення до останньої діючої лінії електропередачі, що працює на 750 кіловольтів", – зазначив гендиректор компанії.

Експерти МАГАТЕ, присутні на майданчику ЗАЕС, були поінформовані українським оперативним персоналом, що з’єднання було відновлено о 21:30 – майже через 18 годин після того, як лінію було відключено системою захисту, яка автоматично виконує такі дії при падінні напруги.

"Повторні відключення показують, наскільки нестабільною залишається ситуація з ядерною безпекою на найбільшій атомній електростанції Європи. Вони також підкреслюють необхідність створення зони ядерної безпеки та безпеки навколо об’єкта після частих обстрілів на станції або поблизу неї в останні місяці", – сказав Гроссі.

Окремо команда МАГАТЕ на місці дізналася про звільнення з полону заступника гендиректора ЗАЕС Валерія Мартинюка, якого затримали на початку минулого тижня. 

Проте Гроссі висловив стурбованість нещодавніми затриманнями двох інших співробітників ЗАЕС, які підтвердило МАГАТЕ: "Це ще одна тривожна подія, яка, я щиро сподіваюся, буде швидко вирішена".

 

 

 

Фото з відкритих джерел