Logo
21 Липня 2022, 17:16

"Загроза лише одна": у розвідці повідомили про небезпеку для України з боку Білорусі

На сьогодні немає прямої військової загрози для України з боку Білорусі. Проте залишається ризик проникнення з території РБ диверсійно-розвідувальних груп до областей на півночі України.

Всі розуміють рівень загрози, якщо на територію Білорусі будуть перекинуті російські війська, як це було напередодні повномасштабного вторгнення. Проте українська розвідка разом з іншими структурами відстежують ситуацію.

Про це представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький повідомив на брифінгу 21 липня.

"Ситуація складна, але контрольована і на сьогодні прямої загрози немає", – сказав він.

"Не бачимо активного створення наступальних угруповань, насамперед російських, на території Білорусі. Одночасно вживаються заходи щодо постійної підтримки у бойовій готовності збройних сил Білорусі. На ротаційній основі сьогодні це шість батальйонів та один загін спеціального призначення перебувають поблизу нашого кордону... За заявою керівництва Білорусі, вони здійснюють там заходи для захисту кордону та своєї території", – розповів Скібіцький.

Він також поінформував, що в Білорусі відбувається "дуже активна підготовка спеціальних підрозділів і білорусів, і окремих інспекторів, окремих підрозділів збройних сил РФ".

"Загроза в цьому випадку може бути лише одна – що з території Білорусі можуть діяти диверсійно-розвідувальні групи у наших північних областях. Це і розвідка, і можливі диверсії, й інші специфічні питання, які виконують саме підрозділи спеціального призначення", – пояснив представник розвідки.

 

 

 

Фото з відкритих джерел