2016 рік порадував чудовими художніми стрічками, які вже встигли завоювати серця глядачів. Втім, серед гучних комедій і блокбастерів повз увагу проходить інший достойний жанр – документалістика. Цього року він доповнився цікавими творами, які варто подавати разом із ковдрою і чашкою чаю.
Всім, кому цікаві теми хакерства та онлайн-шпигунства, ця документальна стрічка повинна сподобатися. Фільм розповідає про комп’ютерний вірус Stuxnet, виявлений у 2010 році, і який, напевно, став першою програмою-шкідником із можливістю несанкціонованого збору даних, а також здійснення диверсійних дій в автоматизованих системах керувань промислових підприємств, електростанцій, аеропортів тощо.
Досі невідомо, хто є справжнім виробником цього хакерського «шедевру», але існує думка, яка й розвивається авторами цієї документалки, що Stuxnet є сумісним продуктом розвідки США та Ізраїлю, направленим на саботування ядерної програми Ірану.
Всім прихильникам «Містера Робота» та «Карткового будинку» (а також «Фаренгейту 9/11») цей фільм повинен бути до вподоби.
https://youtu.be/7VgIayOpjEcСпочатку сюжет фільму може викликати усмішку у пересічного глядача: одного дня журналіст Девід Ферріє наштовхується в Інтернеті на відео, де молоді люди випробовують свою витривалість вельми незвичним способом – лоскотанням. Девіду подобається висвітлювати подібні несерйозні речі, тому він вирішує підготувати черговий матеріал на цю тему. Молодий журналіст відправив запит на інтерв’ю в Джейн О’Браєн Медіа – компанію-продюсера «лоскітливих відео» і отримав дуже незручну відповідь, яка змусила Ферріє розпочати документальне розслідування. Втім, воно призвело до дуже неочікуваних результатів. Яких? Дивися! Фільм дійсно затягує.
https://youtu.be/iOBXuCYB4jQНа відміну від двох вищезазначених стрічок, цей документальний фільм все ж таки дійшов до українських кінотеатрів, але привернув мінімальну увагу. А дарма. Стрічка розповідає про життя невеличкого італійського острівка Лампедуза у Середземному морі, який в останні роки став певними «воротами» у європейське майбутнє для біженців з Африки та Близького Сходу, які тікають від жахів війни, що охопила їхні країни.
Режисер Джанфранко Розі дає глядачу можливість побачити ситуацію з двох боків: мешканців Лампедузи, а також біженців, які тимчасово знайшли тут притулок. Важливий герой історії – море. Без нього лампедузці не уявляють себе. Чоловіки острову більшу частину свого життя проводять саме в морі. Воно прекрасне і надихаюче, але водночас небезпечне і безжальне.
https://youtu.be/qR5l9XDaxK0Стрічка демонструє, як красу нашої планети бачать астронавти. За словами режисера Тоні Маєрс, її команда провела багато годин, навчаючи астронавтів Міжнародної космічної станції, які, по суті, і займалися виробництвом фільму, основам кінематографії, режисерського й акторського мистецтва. В IMAX-кінотеатрах цей документальний фільм виглядав просто неперевершено. Якщо тобі завжди кортіло злітати в космос і подивитися з нього на Землю, то ця стрічка – непоганий спосіб реалізувати своє бажання. Хоча б на декілька годин.
https://youtu.be/6ebCaqkBoz4Головним героєм, а також продюсером фільму став відомий голлівудський актор Леонардо Ді Капріо. Актор є активним захисником природи та навколишнього середовища. У 2014 році він навіть став послом доброї волі ООН з проблем клімату. В принципі, з цього і розпочинається стрічка. А потім глядач разом із Ді Капріо розпочинає світову подорож, яка повинна дати відповідь на запитання, що вже давно турбує людський розум – чи дійсно існує проблема глобального потепління, чи це лише міф? Якщо ви готові заглибитися у проблему і розкрити очі, то мерщій дивитися кіно.
https://youtu.be/6UGsRcxaSAIДокументальна стрічка норвезького журналіста-фрілансера Пола Рефсдала демонструє чотирьох бойовиків терористичної організації «Фронт ан-Нусра» (відомої ще як «Аль-Каїда в Сирії»), які чекають своєї черги, щоб стати терористами-смертниками. У цьому очікуванні кожен із них відчуває дуже багато сумнівів і внутрішніх переживань, але їхня доля вже вирішена. За цими переживаннями і підготовкою до майбутніх терористичних атак спостерігають режисер і глядачі стрічки.
https://youtu.be/PTEj_p2-2F8Наприкінці 2016 року вийшло одразу два документальних фільми, присвячених легендарним британським рок-гуртам. Як вже можна було здогадатися, це The Beatles і Oasis. Цікаво, що друга стрічка вийшла через місяць після релізу першої.
«The Beatles: Вісім днів на тиждень» розповідає про найактивніший період творчості «ліверпульської четвірки» – з 1962 по 1966 роки. Саме в цей період вони дали найбільшу кількість концертів. Самі учасники гурту зазначають, що за цей час спромоглися дати 815 концертів у 15 країнах світу. І картина висвітлює найцікавіші моменти періоду.
«Oasis: Надзвуковий» – це історія формування легендарного манчестерського рок-гурту та їхнього впливу на музичні смаки меломанів 90-хх років минулого століття.
Для справжніх шанувальників обох гуртів, а також британського року, фільми стануть знахідками, які допоможуть прикрасити черговий нудний вечір.
https://youtu.be/0fFyZzqPDws