Logo
25 Квітня 2021, 15:39

Захисні маски й дистанція: Епіфаній розповів, як будуть працювати церкви на Великдень

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній розповів, що на Великдень храми будуть відкриті, але дотримання дистанції та носіння захисних масок будуть обов'язковими. 

Про це він заявив в інтерв'ю «Радіо Свобода», пише Громадське.

«Храми будуть відчинені. І на вулиці, наскільки мені відомо з рішення МОЗ..., не буде таких жорстких обмежень. Богослужіння будуть звершуватися», — зазначив митрополит. 

За його словами, наразі кожна громада на місці ухвалює рішення щодо впровадження обмежень залежно від того, в якій зоні перебуває. Якщо регіон віднесений до "червоної" зони, то там діятимуть посиленні карантинні обмеження. Епіфаній зазначив, що це нормально, якщо в певних областях закликають обмежити можливість до масових богослужінь. 

Також митрополит нагадав, що обов'язково необхідно дотримуватися дистанції та носити маски під час богослужінь. Крім того, у цьому році, як і торік, планується освячувати паски на хлібокомбінатах, заводах та у магазинах. 

«Є цілі мережі магазинів, які звертаються до нас. Навіть у Києві ми делегуємо священнослужителів, які впродовж цих днів звершують освячення пасок і різних страв», — розповів предстоятель ПЦУ.