Logo
9 Грудня 2023, 10:24

Захоплення Авдіївки і Куп'янська до виборів: в ISW пояснили активізацію окупантів

Російська окупаційна армія отримала чіткі часові межі щодо наступу: захопити Авдіївку Донецької області та Куп’янськ на Харківщині до виборів у Росії, які відбудуться у березні 2024-го.

Про це йдеться в новому огляді Інституту вивчення війни (ISW).

" Оголошення путіним про його кандидатуру на пост президента у військовій обстановці вказує на те, що його кампанія може зосередитися на війні росії в Україні більше, ніж раніше оцінювало ISW ", - наголошують американські аналітики.

В ISW зауважують, що, ймовірно, Кремль доручив російським військовим захопити Авдіївку та, можливо, Куп'янськ до виборів. Йдеться про підтримку військових кандидатів шляхом демонстрації стратегією страхування, якщо армія окупантів не зможе включитися в ці терміни.

Зазначається, що течія минулої доби російських військ вели наступні операції поблизу Авдіївки та мають незначне просування. Геолокаційні кадри за 8 грудня показують, що загарбники просунулися до очисних споруд на південь від Красногорівки.

Також ISW повідомляє з посиланням на російські джерела, що 7 і 8 грудня російські війська просунулися в напрямку Новокалинового, до околиці Авдіївського коксохімічного заводу та в промисловій зоні.

Генштаб України розпочато, що російські війська безуспішно атакували на схід від Новобахмутівки (9 кілометрів на північний захід від Авдіївки); на південь від Тоненького (5 кілометрів на захід від Авдіївки); поблизу Степового, Авдіївки та Первомайського (10 кілометрів на південний захід від Авдіївки).