Найбільш вразливими до залежності від відеоігор є діти та підлітки, стверджують психіатри. Всесвітня організація охорони здоров'я від початку 2022 року офіційно визнала нездорову тягу до відеоігор хворобою.
Про те, як допомогти залежним від ігор людям і коли нову недугу лікуватимуть в Україніт йдеться в сюжеті.
Проводячи дні за однією з онлайн-ігор Олексій роками входив до найкращих гравців країни та навіть їздив на спеціальні турніри. Із початком карантину дні за комп’ютером переросли в місяці. "Місяці два-три я не виходив з дому, а їжу замовляв. Гра замінювала все", - ділиться чоловік.
А коли вдома на декілька днів вимкнули Мережу, Олексій відчув, що жити без ігор вже не може: "Я не міг спати, не міг ні про що думати, перестав спілкуватися з людьми, вимикав зв’язок, змінив картку, щоб ніхто не знав цей номер, не міг додзвонитися і перервати гру".
За словами психіатрів, саме непереборне бажання грати, відсутність контролю часу і роздратованість від усього, що відволікає, свідчить про залежність. Втім, як саме в Україні лікуватимуть цю хворобу - наразі невідомо, адже відповідних протоколів медики ще не створили.
"Скільки часу це потребує (...) я не можу (сказати. - Ред.), іноді це триває роками. Усе буде залежати від того, хто буде займатися цим з науковців, як хвороба буде виявлятися і хто буде першопрохідцем зі створення протоколів", - пояснює очільниця Директорату медичних послуг МОЗ Олександра Машкевич.
Фото з відкритих джерел ілюстроване