Logo
19 Лютого 2022, 18:03

Відеоігри: що робити, аби ваша дитина не стала залежною

На Національну гарячу лінію для дітей та молоді доволі часто звертаються батьки із запитом того, що їх дитина майже увесь свій вільний час проводить за гаджетами чи відеоіграми. За словами батьків, на таку дитину неможливо вплинути, вона повністю поринула у віртуальний світ. Людина може зовсім не приділяти увагу своєму соціальному середовищу, втратити інші інтереси, не слідкувати за своїм зовнішнім виглядом та бути дратівливою.

Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я внесла до міжнародної класифікації хвороб залежність від відеоігор. Тож, наразі ми справді можемо казати про те, що відеоігри у деяких випадках можуть викликати психологічну залежність, яка не буде суттєво відрізнятися від інших видів адиктивної поведінки.

Які бонуси дають відеоігри?

Відеоігри дарують своєму користувачеві ефект занурення та втечі від реального життя. Дитина чи підліток може відволікатися від проблем, що є в його житті; може отримувати певні емоції, досягати успіхів. Користувач в своїй грі має певний статус (наприклад, «чаклуна 20 рівня»), коли в житті дитина може бути зовсім непопулярна в своєму оточенні. Тож, перш ніж, працювати із залежністю важливо зрозуміти, що дає гра саме вашій дитині та які потреби вона задовольняє.

Що робити, аби ваша дитина не стала залежною?

На ранніх етапах, коли дитина ще лише знайомиться зі світом гаджетів, мають бути певні обмеження. Проте найкращою превенцією буде щасливе та цікаве життя. Залучайте дітей до спорту, хобі; проводьте разом час; наповнюйте їх життя цікавою та позитивною інформацією та досвідом; зважайте на бажання дітей; подбайте про те, щоб в дитини було добре соціальне оточення та розмовляйте!

Якщо ж ваша дитина стала залежною від відеоігор, важливо з’ясувати, що їй не вистачає в реальному житті чи, навпаки, заважає. Спробуйте відверто поспілкуватися й, можливо, ви зможете підібрати той «ключик». У разі, якщо дитина не йде на контакт, гарною ідеєю буде відвідати психолога чи залучити шкільного психолога.

Ви також завжди можете звернутися із цим питанням на Національну гарячу лінію для дітей та молоді за номерами:
116 111
0 800 500 225

Будьте уважними та терплячими до своїх дітей!


 

Фото з відкритих джерел ілюстроване