Logo
16 Червня 2023, 16:00

Запобігти. Врятувати. Допомогти: на Івано-Франківщині стартували навчання для розвитку волонтерства в громадах

На Івано-Франківщині обговорювали волонтерство в громадах, зокрема, виклики та рішення з безпеки в умовах воєнного часу. Про це інформують Версії.

Спеціальну навчальну нараду організовано на базі Білоберізької громади в Дія Центрі с. Устеріки. Захід відбувається за підтримки Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття та фінансування фонду Східна Європа. Участь у нараді взяв Білоберізький сільський голова, член правління МАОМС Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття Дмиро Іванюк, начальник головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельнчук та інші.

Білоберізький сільський голова Дмитро Іванюк наголосив на важливості питання безпеки та створенні добровільних пожежних команд. Адже на сьогодні в багатьох громадах одне з актуальних питань це пожежна охорона.

«Наша громада має 17 населених пунктів, деякі з них розташовані за 50 кілометрів від районного центру. І якщо трапляється біда, то надзвичайними, цьому бездоріжжі, приїжджають не швидше ніж за годину. Вони лише можуть констатувати факт, що була пожежа», – наголосив Дмитро Іванюк.

Завдяки співпраці громади та начальника головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимира Чернецького, в Білоберізькій ТГ є два центри безпеки. Відтак, в разі пожежі бригада приїжджає за 10-15 хвилин.

Завдяки співпраці громади та начальника головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимира Чернецького, в Білоберізькій ТГ є два центри безпеки. Відтак, в разі пожежі бригада приїжджає за 10-15 хвилин.

«Наша програма впроваджується фондом Східної Європи у співпраці з українським незалежним центром політичних досліджень. Це фінансування Європейського Союзу, всі партнери докладають зусиль на підтримку волонтерського руху в Україні і на підтримку ДСНС України. Це пріоритетні напрямки діяльності нашої програми. Сьогодні від кожного з нас, від обізнаності, вмотивованості на місцях залежить життя і здоров’я людей. Якщо коротко про підтримку, яку ми надаємо завдяки фінансуванню ЄС то це навчання та онлайн можливості, наприклад курс «Основи цивільного захисту» розміщено на онлайн-платформі фонду «Східної Європи» і є доступним для багатьох», – розповіла Тетяна Мазур.

Виконавчий директор МАОМС Ігор Мельничук розповів, як за кордоном діють схожі добровільні пожежні команди та які переваги це дає громадам.

«Наприклад, в Польщі, щоб мати повагу від людей та підтримувати свій авторитет, практикується, що голова ґміни є добровольцем чи рятівником. Адже це перша людина в громаді, яку про все питають. І якщо голови громади ще й рятують людей, то це великий плюс. Тепер щодо політики ЄС, вона відбувається шляхом багаторівневого планування. Один з акцентів це згуртованість і регіональний розвиток, а тема безпеки займає дуже важливу роль. Також варто наголосити, що працюючи на стратегічним планом розвитку в громадах і всюди питання низької громадської активності набирає надзвичайно високий бал. Тобто не потрібно говорити, що люди пасивні, це все до певного моменту. І підняття громадської активності може бути ще одним корисним моментом, який варто використати у розвитку громади», – відмітив Ігор Мельничук.

Під час наради відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між ГУ ДСНС області, МАОМС АМС Прикарпаття та чотирма громадами, а саме: Переріслянською, Рожнівською, Бурштинською та Рогатинською.

Метою Меморандуму є співробітництво Сторін для спільної реалізації заходів в рамках проєкту «Волонтерство в сільських громадах Прикарпаття, виклики та рішення з безпеки в умовах воєнного часу».

«З огляду на спільний інтерес Сторін співпраця здійснюватиметься за такими напрямами: – створення добровільних пожежних команд у територіальних громадах Івано-Франківської області; – передачу обладнання громадам для забезпечення функціонування ДПК, закупленого в рамках проекту; – підвищення обізнаності населення громад про діяльність добровільних пожежних команд; – обізнаності населення щодо прав і обов’язків у сфері цивільного захисту та готовності до свідомих практичних дій в умовах надзвичайних ситуацій; – впровадження на території територіальних громад комплексу заходів цивільного захисту, а саме: створення систем оповіщення населення, організації укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту та його евакуації на випадок виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період, забезпечення хімічного захисту населення і територій від аварій та аварійних ситуацій тощо», – йдеться у тексті Меморандуму.

Також відбулось включення учасників зустрічі з обласною комісією з надзвичайних ситуацій за участі голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук та її заступника Вадима Созоника щодо допомоги, яку може надати область та зокрема громади Херсонській області.