Від початку року українці перерахували додому майже 10 мільярдів доларів.
Протягом січня-жовтня цього року українці з-за кордону перерахували додому 9,8 млрд доларів. Торік за цей же період сума становила 9,1 млрд доларів. У Нацбанку прогнозують, що на кінець 2019-го сума перерахунків сягне 11,5 млрд доларів, пише ТСН.Від липня надходження, які Нацбанк трактує як оплата праці за кордоном, становлять сталу величину - 1,12-1,17 млрд доларів щомісяця. Про це йдеться на сторінці "Експертна платформа НБУ" у Facebook.
У третьому кварталі середня зарплата штатного працівника в Україні склала 382 євро. Проте в сусідніх країнах вона в кілька разів вища, що й пояснює відтік туди заробітчан. Зокрема, в Росії середньостатистичний робітник заробляє 636 євро (в 1,7 раза більше, ніж в Україні), у Польщі – 1142 євро (втричі більше), у Чехії – 1309 євро (в 3,4 раза більше).
Від кінця 2016-го середні зарплати у євроеквіваленті в Росії зросли лише на 9%, в Польщі - на 18%, в Чехії - на 20%. Натомість в Україні таке зростання становило 85% завдяки спурту номінальних заробітних плат та ревальвації гривні.
Якщо взяти все десятиліття, то найбільший розрив в оплаті праці в Україні й Польщі (основний напрям трудової міграції) сягав шість разів на початку 2015-го. Саме після того року спостерігалося різке зростання інтересу українців до праці за кордоном. Найменший розрив у заробітках був у середині 2013 року (2,7 раза). Але така різниця все одно не зупиняла бажання працездатних їхати за кордон.