Logo
13 Лютого 2015, 13:10

Завдяки поправкам нардепа Олександра Шевченка до ряду законів буде забезпечено механізм набуття спадщини переселенцями з зони АТО

Вчора Верховна Рада на пленарному засіданні у другому читанні та в цілому прийняла проект Закону №1534 про внесення змін до Цивільного кодексу та ряду інших Законів України, які регулюють правовідносини щодо набуття спадщини на тимчасово окупованих територіях України.

шевченко

З метою врегулювання проблеми спадкування громадянами, які є тимчасовими переселенцями із зони АТО та з тимчасово окупованих територій України, Олександром Шевченком були запропоновані кардинальні зміни в проект Закону поданого Кабміном. Поправки народного депутата обмежили дію норм, які пропонувалося розповсюдити на цілу країну, лише територіями на яких тимчасово не діють в повному об'ємі органи влади України. Введення в дію норм, прописаних в законопроекті Кабміну могли призвести до суцільного колапсу в процедурі спадкування.

 Законопроектом визначена окрема процедура прийняття спадщини та визначення місця відкриття спадщини за особами які проживали на тимчасово окупованих територіях, що надасть можливість спадкоємцям в встановленому порядку набути спадкових прав та не бути позбавленим спадщини.

 «На цей час відомі сотні випадків неможливості оформити спадщину мешканцям та переселенцям із зони АТО та окупованих територій. Звернення про те, щоб сприяти законодавчому вирішенню цієї проблеми поступали до моєї Громадської приймальні як від переселенців, так і від нотаріусів. Прийняті зміни до законодавства сприятимуть забезпеченню реалізації майнових і немайнових прав громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, в зоні АТО  або переселилися з цих територій та забезпечать сталий механізм порядку набуття спадкових прав в цілій державі», - переконаний Олександр Шевченко.

 Також народний депутат поділився своїми планами в підготовці інших законопроектів: «Ще в минулій каденції мною був поданий проект Закону, який дозволяв місцевим радам на свій розсуд відкривати рахунки в банках. Всі пам’ятають проблеми з отриманням наявних коштів з Держказначейства на ремонт доріг та інші потреби громад. І, хочу повідомити, що ініційоване мною право на відкриття рахунків на розсуд відповідних рад в комерційних банках, було прописане як норма в Законі про бюджет на 2015 рік. Зараз моя команда готує ряд законопроектів, що стосуються меценатства, соціального захисту. Напрацьовуютьсязаконопроекти екологічного напрямку. Майже готовий законопроект про реприватизацію фактично викрадених в народу України підприємств в часи Януковича. Готуємо також законопроекти про значне посилення відповідальності за корупцію. Напрацьовуємо цілий комплекс законопроектів що стосуються реальної децентралізаціїта підвищеня ефективності та відповідальності місцевої влади».