Logo
11 Вересня 2019, 17:03

Зеленський підписав закон про скасування депутатської недоторканості

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про скасування депутатської недоторканності. 

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, передає ТСН.

У даних законопроєкту №7203 вказано, що 11 вересня документ було повернуто до Верховної Ради з підписом президента. Він набуде чинності від 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, 3 вересня під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання проголосували за закон про зняття депутатської недоторканності. Законопроєкт №7203 "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)" підтримали 373 нардепи.

Народні депутати під час засідання Верховної Ради 3 вересня також підтримали постанову про направлення законопроєкту про внесення змін до Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)  до Конституційного суду для отримання висновку. Зміни передбачать скорочення депутатського складу, перехід на пропорційну систему та обов'язковий іспит з української мови для кандидатів у нардепи.

Увечері вівторка, 3 вересня, народні депутати після довгого обговорення ухвалили рішення про включення до порядку денного законопроєкту, який передбачає чергові зміни до Конституції України. Зокрема, зміни можуть стосуватися статті 85. Її планують доповнити таким пунктом щодо діяльності Верховної Ради: "створення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті України, для здійснення своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів".