Logo
14 Лютого 2022, 20:32

Зеленський призначив 16 лютого Днем єднання: зранку виконуємо гімн і піднімаємо прапор

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №53 про оголошення 16 лютого 2022 року Днем єднання

Про це йдеться в указі президента, пише Espreso.tv.

"З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість постановляю: оголосити 16 лютого 2022 року Днем єднання", - йдеться в указі.

Згідно з документом 16 лютого потрібно:

• підняти Державний Прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;

• виконати о 10:00 Державний Гімн України;

• провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

Також в указі йдеться про те, що Кабінету міністрів в одноденний строк потрібно затвердити план заходів, який передбачатиме:

• забезпечення з 1 березня 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ на 30% та доведення до 20% від початку 2022 року підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби та Нацгвардії;

• створення єдиної інформаційної платформи UАразом для забезпечення щоденного інформування населення про реальний стан безпекової ситуації, заходи, що вживаються для зміцнення обороноздатності держави, а також організацію належної інформаційно-роз'яснювальної роботи про діяльність державних органів з питань безпеки громадян;

• прискорення створення і функціонування системи територіальної оборони, належного ресурсного забезпечення заходів із підготовки громадян до національного спротиву.

Також Володимир Зеленський записав звернення до українців.

"Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність", - заявив президент.

Він зазначив, що проти України ведуть війну на різних фронтах. Однак, за його словами, Україна достатньо сильна, щоб відповісти на всі загрози, і розуміє всі виклики та ризики. 

"Ми готуємо чіткі відповіді. Ми знаємо, де поруч з українськими кордонами чужа армія, її чисельність,її локації, оснащення, її плани. Нам є що протиставити", - сказав президент.

Зеленський додав, що українські військові сьогодні мають "унікальний бойовий досвід і сучасну зброю".

"У нас в рази сильніша армія, аніж вісім років тому", - зауважив він.

Очільник держави додав, що разом із військовими країну захищають дипломати, і в цьому напрямку вдалося досягти результатів. Також він наголосив, що сьогодні усі визнають, що від України та української армії залежить безпека Європи та всього світу.

"Донбас і Крим повернуться в Україну виключно дипломатичним шляхом. Ми не зазіхаємо на чуже, але й свого не віддамо. Ми впевнені в наших Збройних Силах, але і наші військові мають вічувати нашу підтримку, згуртованість та єдність", - наголосив Зеленський.