Logo
1 Червня 2023, 16:02

Зернова ініціатива знову зупинена: рф заблокувала реєстрацію флоту до всіх портів

РФ заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів нашої країни, що свідчить про те, що зернова ініціативна була повністю зупинена. 

Про це йдеться на Facebook-сторінці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначається, що росія зареєструвала лише 1 вхідне судно на порт "Чорноморськ". Водночас інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській ініціативі 10 суден на три порти.

"Спільний координаційний центр (СКЦ) в Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати вхідний флот до участі в ініціативі", - пише пресслужба.

Сьогодні у територіальних водах Туреччини у черзі на інспекцію 50 суден, на які необхідно завантажити 2,4 млн тонн продовольства для світу. 

"Українська делегація направила лист до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден", - додає пресслужба.

 

 

Фото з відкритих джерел