У Всесвітній день Миру в Івано-Франківську відбулась незвичайна акція – кожен охочий міг насолодитись читанням книг у форматі "живої" бібліотеки.
У ролі "живих" книг виступали вимушені переселенці з "немирних" територій України, які покинули все та рушили у пошуках нової долі. Захід організований громадською організацією "ДОМ.48.24".
"48 і 24 – це широта і довгота Івано-Франківська, а ДОМ – "дій, обирай майбутнє", тобто, коли ти дієш, ти обираєш своє майбутнє. В Донецьку ми були позбавлені можливості діяти, тому нашим домом є дім, який ми знайшли на перетині 48 і 24", –зазначила одна з організаторів акції та засновників громадської організації "ДОМ.48.24" Леся Архіпова.
Завданням даної заходу було порозуміння між місцевими та вимушеними переселенцями та пройшла у рамках "соціального діалогу".
"Мета акції – це діалог між місцевими та переселенцями, тобто ми розуміємо, що є якісь стереотипи на рахунок переселенців і в переселенців є стереотипи на рахунок місцевих, ми спілкуємось між собою, тому що, можливо, місцеві не хочуть нас сприймати, а місцеві думають, що ми якісь не такі. Сьогодні ми розпочинаємо діалог, щоб кожен перехожий, який не був підготовленим, а просто проходив мимо, може побачити і почути яке в нас було життя. Ми розуміємо, що це не буде тільки позитивною акцією, де в кінці ми всі обіймемось і скажемо "Все добре". Будуть ще питання, але цей діалог треба розпочинати, щоб ми зрозуміли один одного", – каже Леся Архіпова.
Кожна людина могла розповісти всім охочим свою історію та поділитись тим, як вони жили та чим займались у мирний час на окупованих територіях.
"В мене є один товариш. Підполковник, чесний міліціонер, якого я дуже добре знав. Коли в Харкові почалось захоплення ОДА, запитав його: "А що Ви будете робити?", він сказав: "Я буду за 2000грн вас боронити? Та пішли ви всі". Коли розпочиналась епідемія пташиного грипу, я залишав все та вирушав до Криму для дослідження даної проблеми. Я не питав, треба боронити чи ні. Я залишав все і просто їхав", – розповідає вимушений переселенець з Донецька, активіст Сергій Никоноров, –
Акція тривала близько півтори години та до неї долучились близько сотні франківчан, що із задоволенням дізнавались історії окремо взятих "книг".