Logo
9 Травня 2021, 13:00

Зміни клімату в Україні фіксують протягом останнього десятиліття – еколог

В останні десять років в Україні стали помітнішими процеси зміни клімату та розмиваються межі пір року.

Про це Суспільному розповіла екологиня Людмила Циганок.

"Весна цього року має низьку середньодобову температуру, але не є аномальною. Раніше пори року в Україні були чітко розділені. Та протягом останнього десятиліття їх межі розмиваються. Осінь приходить пізно. Снігу в грудні найчастіше немає. А весна теж запізнюється. Одна з причин швидких кліматичних змін - неконтрольований викид парникових газів. А це впливає на загальносвітове зростання температури", – пояснила дослідниця.

Екологиня наголосила, що наслідком зміни клімату є зменшення площі лісів в Україні, що може мати наслідком дефіцит води.

"Інший фактор — знищення рослинності та зменшення біорізноманіття. Ми бачимо, як Україна стрімко втрачає ліс. Ми знаємо, що ліс має здатність акумулювати викиди і дещо пригальмовувати зміни клімату. Ми повністю безгосподарно витрачаємо воду. Вода — це також чинник, який впливає не стільки на зміну клімату, як на адаптацію таких змін. Якщо буде змінюватись температура на планеті, то води буде все менше", – повідомила Циганок.

Всі ці процеси прямо позначаться на економіці України, в першу чергу – на сільському господарстві.

“Найбільше на господарську діяльність впливає стан клімату. Наприклад, зменшення водності. Посуха призводить до значних економічних втрат. Зменшення родючості ґрунту. Втрачається гумус, а це означає, що аграрії недозберуть врожай. Недоотримають прибутку”, — зазначила екологиня.