Для тих, хто любить активний відпочинок, обов’язковим є відвідування Карпат.
Типовий Франківськ пропонує декілька порад від гідки Ольги Кіцнак, яка водить людей у гори.
• Найголовнішим пунктом підготовки до походу є вибір компанії для такої подорожі. Поодинці в гори не варто ходити навіть найдосвідченішим туристам, а новачкам це робити категорично заборонено. Ідеальна кількість туристів для таких походів – 4–8 осіб, аби ніхто не був перевантажений туристичним спорядженням, але водночас взяли все необхідне.
• Важливим аспектом є визначення власних фізичних можливостей та вибір маршруту відповідно до них. Найкращі місця для початківців: Шпиці, Кострич, Кукул, Боржава, Говерла, Петрос (з Квасів).
• Часто психологічна готовність до труднощів і бажання їх долати є більш вагомим аргументом, ніж фізичний стан. До чого треба бути готовим? Насамперед до перемоги над самим собою. Вам доведеться жити в незвичних умовах (намети) і долати незвичні навантаження (тривалі переходи, затяжні підйоми з рюкзаком). Але вони минуть.
• Наступним пунктом іде спорядження, яке є не менш важливим. Від зручності вашого спорядження залежить «працездатність». Раджу обов’язково мати із собою зручне взуття, якісний намет, зручний рюкзак, спальник і каремат.
• Також необхідно спланувати своє меню на всю подорож, визначити, що ви будете їсти під час кожного приймання їжі. До цього питання треба підійти серйозно. Ви розтрачуватимете багато сил, і вам треба відновлювати енергію. Раджу додатково взяти із собою продукти, якими ви б могли підживлюватися під час підйому на привалах: шоколад, горіхи з родзинками й курагою – це чудові продукти для відновлення сил.
• Не менш важливою є пора року, у яку ви почнете подорожі горами! Для початківців раджу літо, бо тоді можна обійтися без професійного спорядження та не мерзнути в наметі.
Погодьтеся, що вам хоча б один раз хотілося все кинути, зібрати сумку і втекти бодай на один день від метушні міста. І якщо останнім часом ви часто відчуваєте такі емоції, то похід – це саме те, що вам треба. Зміна середовища, свіже повітря, мінімум зовнішніх чинників, що відвертають увагу, – й організм вам віддячить новою порцією енергії.
Коли ви перебуваєте на природі, мозок не так психологічно навантажується, як у місті. Адже вдома голова постійно зайнята розв’язанням побутових проблем, на роботі – професійними завданнями, і дуже мало часу ви буваєте справді емоційно та психологічно розслабленими.
Окрім того, у поході ви отримуєте живе спілкування зі справжніми емоціями, чого так бракує в час електронних гаджетів та соціальних мереж. Додому повернетеся ви вже іншою людиною, адже похід неодмінно змінює щось всередині. І змінює на краще. Тілу знадобиться ще кілька днів відпочинку, зате голова буде в повному порядку.
«Завітайте в Карпати, й ви переконаєтеся в моїх словах», – зазначила гідка Ольга Кіцнак.