Logo
25 Жовтня 2022, 08:16
Теги: PUMA-LE, ЗСУ

ЗСУ отримають потужні комплекси безпілотників PUMA-LE: що про них відомо

ЗСУ отримають 11 комплексів БПЛА PUMA-LE вартістю понад 540 млн гривень.

Про їх придбання 24 жовтня 2022 року повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Закупівля відбудеться через проєкт "Армія дронів", який збирає донати на платформі UNITED24.

Як зазначено на сайті виробника AeroVironment, PUMA-LE - це надлегкий безпілотний апарат, який можна запускати вручну або з катапульти. Приставка "LE" означає "long endurance", що перекладається як "довга витривалість". Цей безпілотник вдвічі перевершує типовий дрон свого класу по витривалості (до прикладу, PUMA AE працює всього лише 2.5 годин з Mantis i45). Для місії пристрій розміщується у двох валізах. БПЛА оснащено антеною стеження дальної дії. Тобто його можна використовувати не лише для польотів над сушею, а й над морськими водами.

Конструкція також має додатковий відсік, де можна розміщувати корисне навантаження (вага не вище 1,5 кг). Для проведення денних та нічних операцій оператори ударного дрона можуть перемикатися між Mantis i45 та опціональним Mantis i45 N. Звичайна та тепловізійна камери мають шестикратний зум. Тому противника можна виявляти вдень чи вночі, за будь-якої погоди.

Варто додати, що сумісні компоненти LRU з plug-and-play підтримкою можна також використовувати з іншими БПЛА PUMA AE.

PUMA-LE може подолати відстань 60 км, підійматися на висоту до 3 км та перебувати у повітрі близько 6 годин.

 

 

 

Фото з відкритих джерел