Logo
11 Лютого 2017, 11:00

Зцілення калік та охорона сміттєзвалища: Будні "Муніципальної варти" Франківська (ФОТО)

Минуло 100 днів, як на вулиці Івано-Франківська вийшла "Муніципальна варта". Тоді у жовтні на Покрови отримали посвідчення вартових 25 чоловіків та жінок. Значна частина з яких пройшла АТО.

1

Треба зауважити, створення "Муніципальної варти"  дехто сприйняв доволі критично. Мовляв, влада створює собі приватну охорону. Втім, як показує час - їхня діяльність йде на користь місту. Вартові забезпечують громадський порядок в Івано-Франківську, беруть участь у масових заходах та охороняють комунальне майно.  І навіть - «зцілюють» калік, пише Бліц-Інфо.

Кореспондент Бліц-Інфо вирішив більше дізнатися про роботу тих, хто своєю працею долучається до покращення життя в місті і поїхав на базу до муніципальних вартових, що розсташовується в мікрорайоні Пасічна. Тут панує тепла, привітна атмосфера.

Очільник "Муніципальної варти" Богдан Кухарук родом зі Львова. Воював, отримав поранення, потрапив до госпіталю. Там друг запросив приїхати в гості до Івано-Франківська. Так волею випадку отримав пропозицію стати на чолі франківських вартових.

"Ідея мені сподобалась, після госпіталю з головою поринув у цю роботу. Можна сказати, що вона мене витягнула з посттравматичного сидрому. Після фронту мав відчуття, що зайшов у тупик і не розумів, куди рухатись далі. "Муніципальна варта" дала напрям», - пригадує Кухарук.

2

Закиди щодо приватної охорони влади вважає нісетницями. Каже, навіть не варто звертати на таке увагу, адже вартові роблять багато корисного для міста та мешканців, певною мірою доповняють роботу патрульних. Окрім того, така робота допомогає і бійцям АТО, які після війни не бачуть сенсу у попередній діяльності.

Наразі у Муніципальній варті працюють 31 чоловік, хоча чисельність штату – 40. І більша половина з них – учасники АТО. Структура варти поділена на два напрямки: охорони комунальних об’єктів та громадського порядку. Остання ж поділяється ще на декілька підгруп. Зокрема туди входить групи швидкого реагування, допомоги рятувальникам, патрульна, чергова та соціальна.

Вартові розповідають, що зазвичай робота є одноманітною, але трапляються й курйозні випадки. Наприклад, одного разу проводили тренування з альпінізму на недобудованій лікарні. Та ледь не потрапили у відділок. Патрульні сприйняли  їх за наркоманів, що влаштували в недобудові притон. На щастя, порозумілился на місці.

3

Пригадують ще один комічний випадок. Одного разу їм довелося перевозили макети вибухонебезпечних предметів. Саме в той час у місті голосили план "Перехват" і на з’їзді з пасічнянського мосту їхню автівку зупинили копи. Тож вартовим прийшлося довго пояснювати, що це макети вибухівки, які використовують під час занять у школах.

Слід зауважити, у працівників Муніципальної варти ненормований робочий день.

«Ми заступаємо на патрулювання від обіду і до ночі. Хоча насправді є графік і ми рахуємо години, щоб не перевантажувати людей. Але у нас трохи неповний штат, тож людям доводиться працювати більше», - ділиться керівник "Муніципальної варти" Богдан Кухарук.

На запитання, чи вдається їм з таким графіком поєднувати роботу та особисте, Кухарук посміхається.

«Доводиться викручуватись. Організм "Муніципальної варти" тільки створюється, тож потребує багато зусиль в організації, розробці структури, навчанні людей. Колектив повинен притертися характерами, сформуватись у команду. Цей процес творення забирає дуже багато часу і зусиль. Сім’я також вимагає часу, але потрібно поєднувати, знаходити компроміси. Однак  - це доволі складно», - розповідає керівник.

Наслухавшись історій з повсякденного життя вартових, журналіст Бліц-Інфо вирушив з у рейд соціальною групою на "п’яний" базар. В цій групі здебільшого працюють психологи та ті, хто мав зв'язок з соціально-психологічною роботою. Три рази на тиждень вони заступають на чергування з представником будинку нічного перебування. В інші дні надають допомогу учасникам АТО та їхнім сім’ям.

Соцгрупа також спілкується з безхатьками, розповідає їм про будинок нічного перебування. Окрім того, також борються із шахрайством на вулицях Івано-Франківська.

4

Вилучені у  "жебраків" підроблені документи

Вартові проходять місцями, де здебільшого збираються безпритульні. Слідкують, аби ніхто не замерз. Розповідають, як і де можуть допомогти з відновленням втрачених документів.

В одному з таких місць зустрічаємо чоловіка зовсім не схожого на безхатька. Вартові відразу впізнають його, зауважуючи, що чоловік ночує в будинку нічного перебування. Під час розмови стає зрозуміло, той хильнув зайвого. Чоловік розповідає, що у нього все добре. Однак жаліється, що хоче їсти. Втім боїться, що з безкоштовної їдальні виженуть, адже випив. Представниця муніципальної варти Аня просить чоловіка дати обіцянку більше не пити та направляє на обід у безкоштовну їдальню від "Карітасу".

5

Так проходить робота з безхатьками

Окрім співпраці з соцслужбою "Муніципальна варта" тісно контактує з патрульною поліцією, пожежниками, волонтерами, "Пластом". Стежить за порядком на міському сміттєзвалищі.

6

7

8

9