Logo
19 Жовтня 2019, 12:55

Громади Прикарпаття отримали сучасне обладнання для вогнеборців

Вчора, 18 жовтня, на площі Соборності перед обласною державною адміністрацією, п’ять прикарпатських об’єднаних територіальних громад отримали спорядження для добровільної пожежної охорони, придбане за кошти Посольства Республіки Польща.

Це стало можливим завдяки участі у проєкті «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних громадах», ініційованому програмою «U-LEAD з Європою» та реалізованому партнером – Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща, інформує Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Урочиста подія відбулася за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Марії Савки, представників Управління ДСНС в Івано-Франківській області та Головного управління ДСНС в Хмельницькій області, іноземних гостей - в.о. Генконсула Республіки Польща у Львові Катежини Солик та керівника Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща, координатора проєкту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» генерала у відставці Марека Ковальскі.

Марія Савка зазначила: «Реформа децентралізації є наймасштабнішою і найефективнішою в Україні, завдяки якій, громади не тільки фінансово зміцніли, але й отримали повноваження та велику відповідальність. Одним із найважливіших напрямків діяльності влади будь-якого рівня є безпека громадян. Тож обласна влада робить усе можливе, щоб рятувальна служба була забезпечена необхідним обладнанням та технікою. Поповняється матеріально-технічна база обласного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій і завдяки участі у міжнародних проєктах». 

Як зазначив Марек Ковальскі, за рік проєкту його учасники від Івано-Франківщини – представники Космацької, Ланчинської, Матеївецької, Рожнівської, Старобогородчанської ОТГ не лише здобули теоретичні знання, перейняли польський досвід, створили власні добровільні пожежні команди, але й під час урочистих заходів отримали по чотири комплекти бойового одягу. А за найкращі плани безпеки представники Рожнівської ОТГ Івано-Франківської області та Лісовогринівецької ОТГ Хмельницької області отримали комплекти для надання першої домедичної допомоги.

Довідково. Програма «U-LEAD з Європою» - це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. «U-LEAD з Європою» робить внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян. Основна мета цього проєкту – це забезпечення здоров’я та безпеки громадян та навколишнього середовища в об’єднаних територіальних громадах області шляхом створення добровільних пожежних команд.

Схожі Новини