Logo
27 Лютого 2015, 11:03

Іванофранківців закликають до активного обговорення нового проекту Статуту територіальної громади міста

В Івано-Франківську презентували основні положення проекту нового Статуту територіальної громади міста.

статут

Секретар Івано-Франківської міської ради Микола Вітенко, начальник експертно-аналітичного відділу міської ради Станіслав Козлов та керівник регіонального відділення Інституту Політичної Освіти Тарас Случик розповіли про нововведення пропоновані у новій редакції статуту та права громади міста, що будуть ним гарантовані.

Як наголоси секретар міської ради Микола Вітенко ініціатива зміни зумовлена необхідністю дати громаді можливість самостійно вирішувати власні питання. Саме тому в основі нововведень є спрощення процедури ініціювання мешканцями власних проектів рішень на розгляд ради та встановлення чіткого порядку здійснення громадських слухань.

«Зараз громадські слухання є фікцією, на них нічого не вирішується, я це розумію. Наприклад, аби вирішити питання забудови біля багатоквартирного житлового будинку не потрібно збирати півміста, це питання зможуть вирішувати жителі одного будинку».

У діючому Статуті територіальної громади міста Івано-Франківська міститься норма, відповідно до якої громада має право вносити на розгляд міської ради власний проект рішення зібравши при цьому 10 % підписів від загального числа виборців міста. Така кількість підписів, а це приблизно 18 тис., є дуже великою та фактично унеможливлює реалізацію законного права громади.

У пропонованому проекті Статуту міста та проекті Положення «Про місцеві ініціативи в місті Івано-Франківськ» передбачено норму в 300 підписів членів територіальної громади та чіткий порядок підготовки й внесення власного проекту рішення на розгляд депутатів.

Саме тому, 4 березня 2015 року о 16.00 год. в залі засідань міської ради відбудеться громадське обговорення пропонованих проектів. Усі висловлені на громадському обговоренні пропозиції будуть враховані при напрацюванні кінцевого проекту для його винесення на розгляд міської ради.

Ознайомитись із проектами Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська та Положення "Про місцеві ініціативи у місті Івано-Франківськ" можна на офіційному сайті міської ради у розділі "Проекти рішень"