Logo
2 Жовтня 2019, 20:25
Теги: протест

"Це шлях війни": у Франківську ветерани прийняли резолюцію проти "формули Штайнмаєра"

У Франківську на площі біля адмінбудівлі ОДА відбулося віче ветеранської спільноти міста та області.

Обласна і Міська асоціації учасників бойових дій вийшли під ОДА – участь у віче взяли близько 250 ветеранів українстко-російської війни на Донбасі, інформує Типовий Франківськ з посиланням на Курс.

Ветеранська спільнота Прикарпаття зібралася на публічні відкриті збори, щоби обговорити і сформувати спільну позицію з приводу останніх подій в Україні – прийняття керівництвом держави так званої “формули Штайнмаєра”. 

Нагадаємо, сьогодні, близько трьох десятків людей зібралися під ОДА та протестують проти “формули” Штайнмаєра.

Голова обласної асоціації учасників АТО Мирослав Кріль повідомив, що у зв’язку з останніми подіями ветерани вирішили висловити свою позицію.

“Ми розробили варіант резолюції, який сьогодні озвучимо і затвердимо на вічі. Передамо резолюцію через обласну раду. Коротко в ній йдеться: НІ – капітуляції, НІ – федералізації, НІ – підписанню формули Штайнмаєра. Зараз підписання цієї формули вигідне найбільше Росії. Вони оптимізують перебування військ на Донбасі. Буде новий закон про статус окупованих територій, що фактично є федералізацією. Є загроза, що це потягне за собою федералізацію Чернівецької області, Закарпаття, – є такі ризики”.

Заступник голови міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв каже, що це неприпустимо, особливо перед полеглими побратимами.

“Ми хочемо завтра на сесії почути позицію нашої Івано-Франківської облради, побачити, як голосують депутати не за вказівкою. Хочемо, щоб голова ОДА як офіційний представник президента України озвучив свою позицію”, – зазначив Андріїв.

“Це шлях війни, фактично федералізація України. Сьогодні окуповані території, завтра – Закарпаття зможе отримати спеціальний статус. Ми можемо втратити Україну”, – підтримав побратимів Степан Андрійців.

Віче розпочали хвилиною мовчання за полеглих бійців і за Героя Небесної Сотні, франківця Романа Гурика.

“Зараз наша ветеранська спільнота має сказати своє слово для збереження незалежності України”, – виступив Мирослав Кріль.

“Формуємо резолюцію до представників влади. Такі акції сьогодні відбуваються по всій Україні, – додав Василь Андріїв. – Наша спільна мета – вести європейський курс і не ставати на коліна перед ворогом. Ми готові захищати на фронті та у мирному житті незалежність України”.
Резолюцію зачитав ветеран війни Андрій Фармуга.

Схожі Новини